hosting
İnternet

İnternet Kullanımında Yeni Dönem Nasıl Olacak?

Daha önce haberini yaptığımız belli servislere para karşılığı hız sınırı veya bir engelleme olmadan giriş yapmak ile ilgili yazıdan sonra şimdi de aynı yolda başka bir gelişme daha yaşandı. Amerika’da Federal İletişim Komisyonu FCC yeni bir düzenlemeye imza attı ve bu düzenleme yürürlüğe girdi. Peki internet hızı ve engellemeye ilgili bu düzenleme nedir?

Bundan sonra servis sağlayıcılar kafalarına göre trafiği yönlendiremeyecek. Ücretli olarak belli bağlantılara erişebilecekler. Şöyle ki sürekli torrent kullanan birisi çok internet kullanıyor diye ya da bu torrent sitelerinin trafiği çok diye bu sitelere giden bağlantıyı yavaşlatamayacaklar. Bu bağlantı için özel satın alma yapılabilecek.

Başka bir örnek, Yahoo mail ya da haber sitesini kullanan,  bu servis yoğun olduğunda hızında herhangi bir tatlılık hissetmeyecek. Tabi ki bu bağlantı için gerekli servisi satın aldığı zaman.

Tavsiye Yazı:  37 Kilometreden Atlayış Canlı Yayını

Bunun bizimle şimdilik alakası yok ama her açıdan bu olumlu gelişmeleri örnek aldığımız için ülkemizde de kullanılması muhtemel bir çözüm diyebiliriz ve yakın zaman içinde hayata geçebilir.

Yorum Yazınız

*