Nasıl Yapılır ?

İnternet Kopmaları Nasıl Önlenir?

Günümüzde birçok kişinin başına bela olan internet kopmalarını nasıl önleyeceğinizle ilgili ince bilgiler vereceğim. Kimilerinde işe yararken kimilerinde işe yaramayabilir. İnternetle yaşadığınız probleme göre işe yarama ya da yaramama durumu değişkenlik gösterebilir. Denemekte fayda var.internet-Bağlantım-Sık-Sık-Kopuyor-Kopma-Sorunu-Nedeni-Çözümü

  • İnternet kopmalarınızı öncelikle alt yapınızla alakalı olabilir. Yani demek istediğim alt yapınız 10 megabit internet kaldırıyorsa, ancak siz 16 megabit internet almak için internet sağlayıcınıza talimat verdiyseniz alt yapıya fazla geldiği için internetiniz sık sık kopma yapacaktır. Bu durumda yapmanız gereken alt yapınıza uygun hız almaktır. Hatta mümkünse alt yapınızın çekerinin daha da altında hız almaktır. O zaman normal bir şekilde, kopmadan internetinizi kullanabilirsiniz.
  • Modeminiz televizyon gibi manyetik aletlerin yanındaysa internetiniz kopma yapabilir, hatta hızınız bile düşebilir. Elektrikli aletler yine elektrikli aletlere zarar verebilirler. Modeminizi televizyonun yanına koymayın. Mümkünse bağımsız odanın bir köşesinde dursun.
  • Modeminiz elektrikle çalışıyor. Bu nedenle sık sık ısınıyor. Hatta günün neredeyse hepsini sıcak geçiriyor. Isınan parça eskir ve yıpranır. Elektronik cihazlar sıcağı hiçbir zaman sevmez. Bu nedenle sıcaktan bunalmayacakları bir yere koyun. Bunu yapamıyorsanız mini bir fan alın ve arka taraftaki ızgaralardan içeri rüzgar girmesini sağlayın.
  • Sürekli kopma yaşıyorsanız modeminiz bozuk olabilir. Yıldırım düşmesi, aşırı voltaj yüklemesi gibi nedenlerle modem bozulabilir. Bozulursa yeterince hız almayabilir ve kopmalar yaşayabilirsiniz. Bu ihtimali de göz ününde bulundurun. Modeminizi tamir ettirin ve öyle kullanmaya devam edin.
Tavsiye Yazı:  Tarayıcı Üzerinden Android Uygulaması Nasıl Kurulur?

Şimdilik sizlere açıklayacaklarım bunlar. Sonraki makalelerimi takip ederek kopmalarınızın veya yavaşlamaların sebeplerini öğrenebilirsiniz.

Yorum Yazınız

*