İnstagram’da Gönderi Zamanlama Nasıl Yapılır?

Bir çok sosyal medya platformunda olan bu özellik maalesef İnstagram’da yok. Gönderi zamanlamanın temel mantığı şu şekilde. İleriki bir tarihte paylaşmak istediğiniz gönderiyi şimdiden yazıyor fotoğraf video Vs. Ekliyorsunuz zamanını giriyorsunuz o tarihte paylaşılıyor. İstediğiniz tarih ve saatte gönderiniz yayınlanıyor. Peki Instagram üzerinden bunu nasıl yapacaksınız?

Yedek bir uygulamaya ihtiyacımız var. Buffer. Buffer uygulamasını hem Google Play’den veya Appstore ‘dan ücretsiz indirebilirsiniz.

Buffer indirip kurun.  Giriş yapmayı bitirdikten sonra sağ alt kısımdaki kalem simgesine dokunun. Paylaşacaklarınızı girin.  Daha sonra ‘schedule’ butonuna tıklayın. Akabinde zamanı seçin. Kaydedin.

Bu işlemle birlikte istediğiniz tarih ve zamanda Buffer paylaşımınızı yayınlayacaktır.  Tıpkı siz paylaşmışsınız gibi olacak. Bu yöntemi yükleme yapamayacağınız zamanlar için kullanabilirsiniz.  Örneğin gecenin körü uyuduğunuz zamanlar ya da çok ileriki tarihler.

İnstagram'da Gönderi Zamanlama Nasıl Yapılır? İnstagram'da Gönderi Zamanlama Nasıl Yapılır?

2 Comments

  1. Eray avatarı Eray dedi ki:

    Merhaba, instagramda gönderilerde ilk 3 gönderi yeni ondan sonra gelenler eski tarihli paylaşımlar olarak bugün itibariyle gözükmeye başladı. Çok can sıkıcı bir durum. Güncel tarihli olarak nasıl değiştirebilirim ivedi bir şekilde desteklerinizi rica ederim.

    1. Ahmet Orhan avatarı Ahmet Orhan dedi ki:

      konuyla ilgili şimdilik bilgim yok ama Twitter gibi bir seçim yapılabilir belki önümüzdeki zamanlarda. Twitter’da tweetlerin hangi sıraya göre görüntüleneceği belirlenebiliyor. Bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir