Teknoloji Haberleri

Instagram’a 1 Saatlik Videolar

Instagram’a yeni bir özellik geliyor. Bu özellikle birlikte 1 dakikalık video sınırı 1 saate çıkıyor. Konuşulana göre bu değişiklik Youtube’a rakip olmak ya da Facebook’u terk eden gençleri Instagram’da tutmak için yapılıyor. Ne kadar doğru bilemiyoruz ama daha önce yapılan bir araştırmaya göre Amerikalı gençlerin Facebook kullanmayı bıraktığı ve Youtube’a kaydığı görülmüştü.

Facebook buna çözüm olmak için Video kısmını Youtube benzeri bir görünüme ve özelliğe kavuşturdu. Bu da yetmeyince bünyesinde bulunan Instagram’a 1 saatlik video ekleme özelliği getiriyor. Bu da yetmiyor yatay ekran video izleme özelliğini de bu gelişmelere dahil etmeyi düşündüğü konuşuluyor.

Özellik şimdilerde sınırlı sayıda kullanıcı tarafından deneniyor. Geldiği zaman 1 saatlik videoları buraya yükleyebileceğiz. İzleyiciler de büyük ekran izleyebilecekler. Video sınırı oldukça iyi ama yine 1 saatlik sınır konulması anlamsız. Yine de bir çok kullanıcının Instagram’a uzun videolar yükleyeceğinden eminiz. Hatta bazı youtuberlar Instagrama geçiş yapabilir.

Tavsiye Yazı:  Sony Xperia XZ Premium Videolu İnceleme

Yorum Yazınız

*