Tanıtımlar

İnşaat Sektörü Yeniliklerle Buluşuyor!

Tüm sektörler ilerleyen teknoloji sayesinde yen malzemeler ve yeni tekniklerle buluşurken inşaat sektöründe de benzer gelişmeler kaydedilmeye başlandı. Dünya genelinde uygulanan yöntemler ya da kullanılan malzemeler artık kısa sürede ülkemizde de kullanılabilirlik kazanıyor. Ancak bu konuda bir firmanın önemli bir rolünün olduğundan da söz etmek lazım. 1986 yılında kurulan Tekno Maccaferri ülkemizin yeniliklerle tanışmasında etkin bir rol üsteniyor.

100 farklı ülkede 31 fabrikası bulunan bu firma özellikle alt yapı projelerinde çözüm olabilecek yapılar ve sistemler dizayn ederek pazarlamasını gerçekleştiriyor. Aynı zamanda dünya genelinde tüm yeniliklerin de yakın takipçisi ve yeni sistemlerin de ülkemizde erişilebilir olmasını sağlıyor. Genellikle uzun ömürlü sistemler sunması büyük projelerde de ihtiyaçların çok daha sürdürülebilir sistemler ile karşılanmasına olanak tanıyor.

Firma özellikle 2012 yılında faaliyetlerine bir ortaklık ile devam etme kararı almasının ardından sektörde çok daha etkin çalışmalarda bulunmaya başladı. Bu ortaklığın ardından ilk olarak çift bükümlü tel ağ türevini uluslararası standartlarda üreterek sektörün ihtiyaçlarını karşılamaya başladı. Günümüzde geogrid yapılar ve sıkıntılı zeminlerde istinat duvarı sistemlerinde de başarılı ürün ve teknikler sunabiliyor.

Geosentetik ürünler ile birlikte beton ürünler için de satış gerçekleştiren firmanın en dayanıklı sistemleri kolayca temin etme imkanı, inşaat firmalarının da dikkatinden kaçmıyor. Yeniliklerin projelere son derece olumlu bir yansıma yaptığı bu sektörde elbette dayanıklı yapılar ve sistemler her daim ihtiyaçlar arasında yer alıyor. Metal türevi ürünler söz konusu olduğunda da Tekno Maccaferri firmasının devreye girdiğinden söz etmek lazım.

Tavsiye Yazı:  Hediye İçin Karar Veremiyor Musunuz?

Geogrid, macgrid, macmat, macwall, terramesh, gabion, yeşil terramesh ve kaya taş düşmesi koruma teli gibi istinat alanında kullanılması gereken tüm ürünlerin tek bir firmadan temin edilmesi mümkün olabiliyor. Özellikle şevli bölgeler söz konusu olduğunda bu tür ürünlerin önemi kendini çok daha net bir şekilde belli ediyor. Sonuç olarak ülkemizde inşaat sektörünün yeniliklerle buluşması, çok daha başarılı projelerin de hayata geçirilmesi anlamına geliyor. Bu nedenle tüm firmalar her daim yeniliklerin yakın takipçisi olmalı! Bu sayede projelerin daha etkin ve hızlı şekilde hayata geçirilmesi de mümkün olacaktır.

Yorum Yazınız

*