İndirim Kuponu Veren Alışveriş Uygulamaları

Günümüz dünyasında “Mağaza mağaza gezme” tabiri artık online alışveriş uygulamalarında yapılan bir etkinliğe dönüştü. Çünkü online uygulamalar pazar yeri sistemine geçtiğinden beri içerisinde birçok marka ve mağazaya yer verir hale geldi. Bu sayede istediğiniz bir ürünü online olarak inceleme, ürün hakkında bilgi toplama ve fiyat karşılaştırması yapma imkanınız ortaya çıktı. Ayrıca online alışveriş uygulamalarının sayısının artması doğal olarak rekabeti de artırdı. Bu sayede trend ürünler birçok online uygulamada fiyat olarak yarışırken kampanyalar sayesinde daha uygun alınabilir hale geldi. Ek olarak alışveriş uygulamalarının birçoğunun indirim kuponları vererek özel indirimler sunduğunu da es geçmemek gerek. Peki, indirim kuponu tam olarak nedir ve nasıl kullanılırsa fırsatlar daha iyi değerlendirebilir? Fiziksel mağaza zamanlarından aşina olduğunuz kuponların online versiyonu olan indirim kuponları hakkında merak edilen her şeyi anlatmaya başlıyoruz.

İndirim Kuponu Veren Alışveriş Uygulamaları

İndirim Kuponu Nedir, Faydaları Nelerdir?

İndirim kuponun faydalarından bahsetmeden önce indirim kuponunun tam olarak ne olduğunu anlatmak faydalı olacaktır. İndirim kuponu, yapılan alışveriş karşılığında belli bir yüzde veya miktarda indirim sağlar. İndirim şu şekilde sağlanır; kupon üzerinde kodu veya kuponu sisteme eklemeniz yeterlidir. Eğer kupon üzerinde belirtilen şartları yerine getirdiyseniz, kuponun değeri kadar indirim kazanmış olursunuz. Günümüzde birçok online alışveriş uygulaması sürekli kullanabileceğiniz kuponlar sunmaktadır. Örneğin; ÇiçekSepeti uygulamasında bulunan kupon sayfası üzerinden istediğiniz her an kupon toplayabilirsiniz. Yine benzer şekilde birçok alışveriş uygulaması ürün sayfalarında kuponlara yer vermektedir. Trendleri takip ederek farklı şekillerde de kuponlar yakalayabilirsiniz. Son dönemde hediye çarkı benzeri eğlenceli uygulamalarla da indirim kuponları sunulmaktadır.  İndirim kuponlarının faydalarından kısaca bahsetmek gerekirse:

  • Kupon türleri farklılık gösterse de doğru kullanıldığında size herhangi bir ürünü daha uygun fiyata alma imkanı sunar. Özellikle belli bir alışveriş miktarını geçtikten sonra özel indirim veren kuponları dikkatle kullanmak gerekir. Örneğin; 200 TL’ye aldığınız bir ürünün 250 TL’ye 50 TL indirim kuponu varsa alacağınız 50 TL’lik ürün size ücretsiz veya çok az bir ücretle gelecektir.
  • Mağazaya özel olarak sunulan kuponlar, o mağazada yaptığınız alışverişlerde geçerlidir. Aynı mağaza ürünlerini sepetinize ekleyerek kupon indiriminden faydalanabilirsiniz.
  • Online alışveriş birçok farklı yerdeki fiyatları karşılaştırmanızı sağlar. Fakat rekabetin iyiden iyiye arttığını düşürseniz fiyatlar arasında öyle çok büyük uçurumlar olmaz. İndirim kuponları işte burada devreye girer ve indirim kuponları sayesinde aynı ürünü çok daha uyguna alabilirsiniz.

İndirim Kuponu Veren Alışveriş Uygulamaları

İndirim Kuponu Veren Alışveriş Uygulamaları

İndirim kuponları birçok farklı kurguda sunulmaktadır. Güncel olarak ÇiçekSepeti, Trendyol, Hepsiburada gibi büyük alışveriş siteleri uygulamaları üzerinden kupon sunmaktadır. Kupon toplamak için ilgili ürünün sayfasında çıkan kupon uyarılarını takip etmeniz gerekir. Fakat burada ayrışan bir uygulama olduğundan bahsetmemiz gerek. ÇiçekSepeti, tüm mağazalarda güncel olarak bulunan kuponları uygulama üzerinde bulunan kupon sayfası üzerinden sunmaktadır. Bu kuponları dilediğiniz her an toplayarak geçerlilik tarihleri bitene kadar kullanabilirsiniz. Eğer hala ÇiçekSepeti uygulamasını indirmediyseniz Google üzerinden “ÇiçekSepeti indir” yazarak veya akıllı telefonunuzun app uygulama kısmına gidip “ÇiçekSepeti” araması yaparak indirebilirsiniz. En çok tercih edilen ve uygulamalarda bulabileceğiniz indirim kuponları ise şunlardır:

  • İlk alışveriş indirim kuponu: Uygulamayı indirdiğiniz zaman ilk alışverişinize özel olarak sunulan indirim kuponudur. Belli bir miktar alışverişinize özel olarak sunulur.
  • Sonraki alışverişe özel indirim kuponu: Uygulama üzerinden alışveriş yaptığınızda bir sonraki alışverişinize özel bir indirim tanımlar. Böylece her alışverişinizle bir sonraki alışverişinize ekstra indirim kazanmış olursunuz.
  • X TL üzerine Y TL indirim kuponu: En çok kullanılan kupon türüdür. Bu kuponu kullanmak için kupon üzerinde yazan miktar kadar alışveriş yapmanız gerekir. Miktarı tamamladığınızda kuponu seçerek indirimi kullanabilirsiniz.
  • Mağaza özel indirim kuponu: Alışveriş uygulamasında bulunan online mağazalara özel tanımlanan kuponlardır. Mağazanın ürünlerinden belli bir miktar üzerinde alışveriş yaparak kuponu kullanabilirsiniz.

Tüm indirim  kuponları fırsatları ve diğer avantajlardan yararlanmak için ÇiçekSepeti mobil uygulamasını aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir