Android Mobil Cihazlar

HTC One M9 yakında tanıtılıyor

Ürettiği telefonlarla adından çok söz ettiren HTC yeni bir cihazla piyasayı sallamayı hedefliyor. Bugüne kadar Hima ismiyle internette bir çok sızıntıya konu olan One M9’un en önemli dezavantajının M8’den çok fazla ayrılmaması olarak görülse de can alıcı noktalarda farklılıklar olacağı söylentilerin kilit noktasını oluşturuyor.

HTC’nin One M9’u 1 Mart 2015’te tanıtması bekleniyor. O tarihlerde Dünya mobil kongresi gerçekleşecek ve diğer bütün şirketler gibi HTC’de M9 ile birlikte bir çok cihazını tanıtacak. Cihazın bütün özelliklerinin buradaki tanıtımda resmi olarak ortaya çıkması söz konusu ama şimdilik meraklıları için bilinenlerden biraz bahsedelim.

M9’un en önemli özelliği kamerası olacak. Kamerada ultrapiksel özellikli bir sensör kullanılacak. Çok kaliteli görüntüler elde edebileceğiniz bu kamera 20MP olacak. HTC bu hamleyle biraz da piyasaya oynamayı hedefliyor. Bildiğiniz gibi son zamanlarda telefonlar kameralarıyla ön plana çıkıyor.

Tavsiye Yazı:  LG'den yeni cihaz ve kendi işlemcisi

HTC One M9’un bir önceki modelle benzer bir tasarıma sahip olması bekleniyor. Bunun yanında telefonda QHD ekran kullanılacak. Sense 7 arayüzüyle birlikte Android Lollipop işletim sistemini göreceğimiz cihazdan detaylar geldiğinde aktarmaya devam edeceğiz.

htconem9tantiim

Yorum Yazınız

*