Android Mobil Cihazlar Teknoloji Haberleri

HTC One M9 önsiparişe açıldı, fiyat ne kadar?

HTC’nin Mobil Dünya Kongresinde tanıtacağını düşündüğümüz One M9 modeli sonunda internet sitelerinde ön siparişe açıldı. Bazı siteler telefon için şimdiden sipariş almaya başladı. Telefon 1 Mart günü tanıtılabilir. Ama biraz daha bekleyeceğimizi iddia edenler de var.

Bir Alman e-ticaret sitesi telefonu önsiparişe aldı. Telefonun fiyatı ise 749 Euro olarak belirlenmiş. Görselden anlaşılacağı üzere Mobil Dünya Kongresinde tanıtılsa da telefonun elimizde olması Nisan ayını buluyor. Aslında bu durum telefonun tanıtımının gecikmeyeceğine bir işaret. Site verilen önsiparişlerin 9 Nisan günü gönderileceğinin sözünü veriyor.

HTC One M9’un gecikeceğini düşünenlerin en büyük dayanağı Snapdragon 810 işlemcisinin çok ısınmasıydı. Zira şirket işlemcideki bariz sorunun halledilmesini beklemek istiyordu. Ama daha fazla bekleyemez. Bildiğiniz gibi Samsung kendi işlemcisini kullanıyor ve gerçekten işlemci yapılan testlerde şirketi memnun ediyor. Ama bir çok şirket hala Qualcomm’a muhtaç.

Tavsiye Yazı:  Hangi Mobil Tarayıcıyı Kullanmalısınız?

Snapdragon 810 işlemcisiyle gelecek olan One M9, ısınma sorunlarına sahip olabilir. Gerçi Qualcomm bir yazılım güncellemesiyle bu sorunu çözeceğini idda etmişti. Onun dışında telefonun fiyatının biraz yüksek olduğunu söylemek lazım. HTC One M9 ülkemizde 2200 Lira civarında olursa şaşırmayın.

htconem9onsiparis

Yorum Yazınız

*