Nasıl Yapılır ?

Google Play’de Uygulamalarınızı Nasıl Satışa Çıkartırsınız?

Google Play Store’a yüklenen binlerce uygulama acaba nasıl eklenmiş diye hiç merak ettiniz mi? Acaba ben de yükleyebilir miyim, bir gün uygulama yazarsam Google Play’e yükleyip satabilir miyim dediniz mi? Eğer niyetinizde böyle bir şey yapmak varsa bu yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

Google Play’de uygulama paylaşmak için bu bağlantıdan bir Google geliştirici hesabı açmanız gerekiyor. Tabi 25 dolar gibi bir fiyat karşılığında. 25 dolar bu hesap için çok, hatta gereksizdir. Çünkü bu hesap üzerinden uygulama paylaşımları yapacaksınız. Google da bunun üzerinden bir sürü paralar kazanacak. Tabi sizler de kazanacaksınız. Ancak Google’ın uygulama deposu zenginleşecek. Alacaksa bile bu kadar fazla almamalı.

Tavsiye Yazı:  Android Popüler Zil Sesleri Uygulaması

2015-12-15 17-45-33 Ekran görüntüsü

Aslına bakarsanız parayı ödedikten sonra yapacak fazla bir şeyiniz yok. Parayı ödeyin ve şartları onayladığınızı belirten yeri işaretleyin ve onay verin.

Onay verdikten sonra hesabı yapılandırmak için küçük ayrıntılar var. O ayrıntıları doldurup gerekli onayları tekrar verdikten sonra hesabınız aktif olacaktır. Bu aşamadan sonra Google Play’de sizin de uygulamalarınız satışa çıkabilecek. İster ücretsiz, ister ücretli uygulamalarınızı buraya yükleyebiliyorsunuz.

Yorum Yazınız

*