Teknoloji Haberleri

Google + Neden Kapanıyor?

Google’dan şaşırtmayan bir karar geldi. 2011 yılında Facebook’a rakip olarak geliştirilen ve bu güne kadar başarılı olamayan Google Plus, ani bir kararla kapatılıyor. Kapatılma sebebi ise oldukça komik. Güvenlik açığı. Yakın zaman önce -kimsenin haberi yok- Google Plus’da bir güvenlik açığı yaşandı. 500 bin kişinin etkilendiği söylenen bu güvenlik açığı, çok önemli bir durum olmadığı için kamuoyuna duyurulmadı ama Google bir karar alarak ve bu güvenlik açığını da bahane ederek Google Plus’ı kapatma kararı aldı.

Google Plus, yenilikçi özellikleriyle dikkat çekmesine rağmen Google’dan yapılan açıklamaya göre hiçbir zaman yeterli ilgiyi görmedi. Kullanıcıların sadece 5 saniye ziyaret ederek çıktığı söylendi. Bu kişilerin sayısının da oldukça az olduğu eklendi.

Tavsiye Yazı:  Spotify ile Müzik Keyfi Bir Başka

Google Plus koleksiyon ve topluluklarıyla dikkat çekiyor içerisinde oldukça değerli bilgiler barındırıyordu. Oldukça basit paylaşımları olan, multimedya paylaşımlarında başarılı, okunaklı özelliklere sahip Google Plus insanların ilgisini çekemedi.

Facebook’la girdiği rekabete dayanamayan Google Plus kapanıyor. Google’ın güvenlik açıklarını kapatamayacak bir şirket olmadığını gerçeğin aslında ilgisizlikten kapandığını belirtelim. Bakalım Google’ın bundan sonra bir sosyal medya çalışması olacak mı?

Yorum Yazınız

*