Android İnternet

Google, Google Play Aramalarına El Atıyor, Peki Neden?


Mobil piyasanın tartışmasız uygulama mağazası lideri Play Store’dur. Peki neden? Bunu biraz açıklayıp ardından Google’ın Google PLay Store’da yapacağı değişiklikten bahsetmek istiyorum. Zira Android kullanıcılarının inanılmaz derecede yararlanacağı bir değişiklik geliyor. Google Play Store’un pazar lideri olmasının en önemli sebebi uygulama bolluğu. Aslında bana göre uygulama ve oyun bolluğundan ziyade Android’in özgür dünyasını karşılayabilecek herşeyi bulabiliyorsunuz hem de en iyilere bile taş çıkartacak ücretsiz uygulamalarla. Peki bu mağaza nasıl bu kadar çok uygulama ve oyuna sahip?

1 – Geliştiriciler özgür bırakılıyor.

2 – Açık kaynak kodlu yazılım.

3 – Uygulama yayınlamak çok kolay.

4 – Android kullanıcı sayısı.

Bildiğiniz gibi iOS, sadece Apple cihazlarıyla çalışıyor ama Android’in bir telefon markası yok. Bu nedenle kullanıcı sayısı daha fazla. Peki bunların hepsini geçelim bir küçük sorunumuz var. Google Play Store’daki bütün uygulamalar kaliteli ve güvenli mi? iOS bu açıdan Android’i geride bırakıyor. Google Play Store kalite ve güvenlik bakımından Ali Baba’nın Çiftliği konumunda. Ama Google bu soruna bir çözüm getirmiş durumda. Hem de mağazadan uygulama kaldırmadan.

Tavsiye Yazı:  Instagram'a 5 Milyon Video Yüklendi

Google, arama motoru şahı, Google Play Store aramalarını kalitesiz, olumsuz yorum verilmiş, risk taşıyan ya da bir işe yaramayan uygulama ve oyunları aramalarda arka plana atacak. Hem Google Arama Motoru’nda hem de Google Play Store uygulama içi aramalarda. Bu sayede daha kaliteli uygulamalar ön plana çıkacak ve kullanıcıların işi görülecek. Bu kaliteli uygulamaların indirilme sayılarını arttıracak ki artık geliştiriciler sorunlu ve sevilmeyen çöp uygulamalarını daha düzgün geliştirmek zorunda kalacak. Yoksa arama sırasında belki kimsa tarafından farkedilmeyecek yerlerde olacaklar.

Yorum Yazınız

*