Google Fotoğraflar Hikayeler Özelliği

Google’ın belki de en popüler uygulamalarından birisi Fotoğraflar, bildiğiniz üzere ücretsiz ve kısmen sınırsız sunduğu fotoğraf depolama alanıyla dünya üzerinde çok popüler. Bu uygulamaya yeni bir özellik geliyor. Stories. Hikayeler özelliği Instagram’ın hikayeleri gibi çalışacak ama sadece hikaye sahibi hikayesini görebilecek.

Google Photos Stories

Google’ın Fotoğrafların yep yeni özelliği hikayeler bakın nasıl çalışıyor. Uygulamanın üst kısmında tıpkı Instagram’da olduğu gibi hikayeler yer alıyor. Memories kısmında eskiden yüklemiş olduğunu fotoğrafların video kliplerini izlemeniz mümkün oluyor.

Google Fotoğraflarda bu özellik zaten vardı ama şekil değiştirdi. On This Day ismindeki özellik “geçmişte bugün” şeklinde çevrilebilir. Geçmişte bu tarihte yayınladığınız fotoğraf her zaman karşınıza çıkıyor. Bu sayede anılarınız gözlerinizin önüne gelebiliyor. İnsanlar bu tür aksiyonları oldukça seviyor.

Google Fotoğraflara gelen bir diğer özellik ise bu anılar yani hikayelerin hiç bir zaman silinmiyor olması. Kendiniz ve yakınlarınızla doya doya izleyebilirsiniz. Belki ileriki zamanlarda tıpkı Instagram gibi insanlarla paylaşma imkanı da gelebilir.

Google Fotoğraflar Hikayeler Özelliği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir