Google’ da İlk Sıraya Nasıl Çıkılır? İlk Sıra SEO Rehberi

Google’ da ilk sıraya nasıl çıkılır? Sorusunu internet üzerin de var olan tüm web sitelerinin milyonlarca kez arttırmıştır. Çünkü, İnternet platformun da ziyaretçi alabilmek ve uzun süre başarılı olabilmek için, bu çok önemli bir husustur. Google’ da ilk sıraya çıkmak için siteler kendi çapların da bazı çözümler bulup uyguluyor olsa da bunun için, profesyonel yardımcı olan pek çok ajans vardır.

Bu ajanslar SEO hizmetleri sağlayarak sitelerin daha kaliteli olmasını sağlıyor ve bu saye de Google de üst sıralara çıkılması için gerekenleri yapıyor. Pek çok site SEO çalışmaları ile, şuan Google aramaların da istedikleri yerlere ulaşmayı başarmıştır. İlk sıralara çıkabilmesi için gerekli olan tüm aşamaları daha detaylı bir şekilde anlatmak için bir alt başlığa ekliyoruz.

Google ‘da İlk Sıraya Çıkmak İçin, Yapılması Gerekenler?

Google’da ilk sıralar da gözükebilir için, sitelerin uygulaması gereken bazı yöntemler vardır. Bu yöntemleri genellikle uzman kişiler yapıyor olsa d arazi siteler kendisi de yapmayı tercih edebiliyor.En doğru yöntemleri yapan  yerler genellikle seo ajanslarından alınan hizmetler sayesin de yapılmaktadır.  Bu yöntemlerin en başın da içeriklerinin de doğru anahtar kelimeyi kullanmak geliyor diyebiliriz. Aynı zaman da ; sitede kullanıcıların geldikten sonra uzun süre kalması için sitenin içeriklerinin doğru bilgi veriyor olması son derece önemlidir.

Başlık seçimlerine çok dikkat edilerek, hedef kitlenin belirlenmesi de son derce önemlidir. Hedef kitle belirlendikten sonra, bu kitlenin kullanacağı tüm sosyal medyalardan reklamların yayınlanması da sitenin araştırılmasına yardımcı olacaktır. Sitenin ismi ne kadar çok araştırılır o kadar çok üst sıralara  çakılacaktır.  Sitenin arattırılırken uzun URL’ye sahip olmamasına ve kolay bir şekilde bulunabilmesine de dikkat edilmelidir. Bu konu da Seo ajansı oldukça başarılı hizmetler sunmaktadır.

İlk Sıra SEO Rehberi

İlk Sıra seo rehberi web sitelerinin arama motorların da ki görünürlüğü için, iyileştirme çalışmalarının yapılması yönünde atılan adamlardır. Seo’lar astıkları web  sitelerinin görünüşleri için büyük bir tasarım  çalışmasına gitmektedir. Bu saye de estetik yönden takipçilere cazip gelmesine yardımcı olmaktadırlar. Ayrıca sitenin hızını engelleyen faktörleri ortadan kaldırarak hızlı kullanıma uygun çalışma da bulunmaktadır.

Bir başka çalışması ise, kısa ve öz URL yazılımları yaparsa sitenin kolay bir elde arttırılması ve bulunmasını sağlamaktır. Sitelerin ziyaretçilerini kalıcı olmasına ve sürekli siteyi ziyarette bulunması için içerikler de kopya olmamasına dikkat ederler. Bu saye de site özgün içeriklere sahip ve markalaşmış bir site olma yönün de adımlarını atmış olacaktır. Sitelere gezinti sayısını arttırmak ve linkini bazı mecralar da paylaşmak da sitenin aranılmasını da yardımcı olacaktır.

İlk Sıralarda Olmak Neden Önemlidir?

İlk sıraların önemi,  sitenin tanınması ve içeriklerinin kullanılması için oldukça önemlidir. Bir site ilk sıralar da gözükürken daha fazla ziyaretçiye sahip olabilir. Hatta üyelik yapılacak bir site ide üye sayısı oldukça artar. Organik takipçi denilen ziyaretçilere sahip olabilmenin en iyi yolu arama motorların da ilk sıralar da gözükebilmektir. Bu nedenlerden ötürü yıllardır Web siteleri oldukça farklı yöntemlerin arayışı içerisine girmiştir.

Bir sitenin ilk sıralar da yer alması rakip sitelerden daha fazla kullanılır hale gelmesine yardımcı olacaktır. Bu saye de site eğer bir satış sitesi ise, daha fazla kar edebilir. Eger; bir tanıtım sitesi ise, reklamlar ve tanıtımlardan yüksek karlar elde edebilir. Bir içerik üreticisi site ise organik ziyaretçisini arttırmak için, ilk sıralara da olması büyük bir avantajdır.

One Comment

  1. Avatar of Hüseyin Hüseyin dedi ki:

    Ustam bu sayfayı nasıl googel yukarıya çekeriz
    Nasıl bir yol tavsiye edersiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir