Google Chrome’un Dili Nasıl Değiştirilir?

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri olan Google Chrome’un dilini değiştirmek için ne yapmanız gerektiğini sizlere bu yazımızda anlatacağız.

Normal şartlarda dil paket şeklinde indirilir. Şu an değiştirmeye kalksanız Türkçe’yi İngilizce yapmaya kalksanız yapamazsınız. Çünkü paket yok. Paketi ekleyeceksiniz. O da paketi indirecek. Chrome fazla yer kaplamamak için ekstradan paket bulundurmaz.

Chrome’da dili değiştirmek için;

Ayarlar kısmına giriyoruz. Ayarlar menüsünde alt kısma doğru geldiğinizde gelişmiş ayarları göster butonu var ona tıklayıp ayarlar menüsünü genişletiyoruz.2016-03-26 17-12-41 Ekran görüntüsü

Ayar menüsünü genişlettiğimiz zaman çok aşağı inmeden dil ayarları menüsünü göreceksiniz.

Dil ayarları menüsünün içine giriyoruz. İçine girdiğiniz zaman “ekle” seçeneğini göreceksiniz. Ekle dediğiniz zaman istediğiniz dili paket olarak indirip Chrome’a kurabilirsiniz. Bu şekilde Chrome’da dil değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Unutmadan şundan da bahsedeyim. Her dil paketi ekstradan yer kaplar. Kullanmadığınız dil paketlerini kaldırmanızı öneririm. Eğer depolama sorununuz yoksa silmeyebilirsiniz.  

2016-03-26 17-13-19 Ekran görüntüsü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir