Nasıl Yapılır ?

Google Chrome’da Gizli Mod Nedir, Nasıl Kullanılır?


Son zamanlarda tarayıcılarda gizli mod oldukça moda haline geldi. Gizli moda geçip kullanmak sizlere ne fayda sağlar, normal şartlarda kullansanız ne olur? Bu tür soruların cevaplarını kısa bir yazıyla sizlere açıklamaya çalışacağım.

Chrome gizli mod nedir?

Chrome’da gizli moda geçerseniz gezindiğiniz sayfalar, tarayıcı geçmişi, şifreler ve normal şartlarda kaydedilen ne varsa hiçbir şekilde kaydedilmez. Farklı bir bilgisayardan giriyorsanız ve işiniz bitince temizlik yapmak zorunda kalacaksanız gizli mod sizin için biçilmiş kaftandır.

Google’ın gizli mod hakkında yaptığı açıklama aynen şöyle: “Gizli sekmelerde görüntülediğiniz sayfalar, açık olan tüm gizli sekmeler kapatıldıktan sonra tarayıcınızın geçmişinden, çerez deposundan veya arama geçmişinden silinecektir. İndirdiğiniz dosyalar veya oluşturduğunuz yer işaretleri kalacaktır. Ancak görünmez olmazsınız. Gizli moda geçmek göz atma etkinliğinizi işvereninizden, İnternet servis sağlayıcınızdan veya ziyaret ettiğiniz web sitelerinden gizlemez.”

Tavsiye Yazı:  Neden Format Atarız?

Gizli moda nasıl geçilir?

Tarayıcınızı açtıktan sonra ctrl+shift+N tuş kombinasyonunu kullanırsanız gizli mod hemen açılır. Yeni sayfa olarak açılır ve bu sayede gizli modu kapatırken sağ üst köşedeki kapatma butonuna basarak kapatabilirsiniz.

Yorum Yazınız

*