Programlar Teknoloji Haberleri

Google Chrome 29 ile Tarayıcı Ayarları Nasıl Sıfırlanır


Google Chrome oldukça popüler bir internet tarayıcısı olarak bilinmektedir. Google Chrome 29 olarak güncellenen söz konusu sürüm pek çok kişi tarafından güncellenmektedir. Hem doğrudan son sürümü alarak güncellemeniz mümkün olabilir hem de tarayıcı üzerinden güncelleme seçenekleri incelenebilir.

Söz konusu tarayıcı sayesinde istediğiniz zaman tarayıcı ayarlarınızı sıfırlamanız ve fabrika ayarlarına dönmeniz mümkündür. Söz konusu özellikle Firefox üzerinde bir yıldan daha uzun süredir kullanılmaktayken Chrome üzerinde bu özelliğin görülmesi bu tarayıcıyı daha da tercih edilir kılmıştır. Kullanıcılarına eksiksiz bir web deneyimi sunan tarayıcılardan biri olan Chrome hem hızlı hem de stabıl çalışmaktadır. Güncellenmeler otomotik olarak yüklenmektedir. Böylelikle tarayıcının hangi versiyonunu kullandığınızla ilgili herhangi bir kaygıya kapılmasına gerek yoktur. Tüm ayarlarınızın ve kullandığınız tüm özelliklerin bulut sunucular tarafından senkronize edilmesi tarayıcınızın ayarlarını yapmak için zamanınızı boş yere harcamanızı önleyecektir.

Tavsiye Yazı:  Windows 8’in En İyi Uygulamaları (1. Bölüm)

Google Chrome indirdiğinizde internet üzerinde karşılaşacağınız pek çok sıkıntıyı göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. İnternette çeşitli virüsler ve tehditler bulunmaktadır. Dolayısıyla bu tehditlerin önünü almak için Google Chrome Tarayıcı Ayarlarını Sıfırlama özelliğinden faydalanmanız gerekmektedir. Tarayıcınızda meydana gelen herhangi bir hata, ayarlardan kaynaklanan herhangi bir sorun, bozuk bir eklentinin ortaya çıkarabileceği sorunlar gibi pek çok sıkıntı bu özellik sayesinde hayatınızı kurtaracaktır.

Google Chrome ile tarayıcı ayarları sıfırlandığında temalar, uygulamalar, yer imleri ya da herhangi bir kişisel verinin kaybolmadığı bilinmektedir. Google Chrome Tarayıcı Ayarlarını Sıfırlama özelliğinden yararlanabilmeniz için tarayıcınızın 29 ya da üstü sürüm olduğundan emin olmanızn gerekmektedir. Güncel olmayan tarayıcı muhakkak güncellenmelidir. Bunun ardından Google Chrome tarayıcısı açılmalı ve tarayıcının sağ üst kısmında bulunan Google Chrome’u özelleştirin ve kontrol edin butonuna tıklanmalı ve menü üzerindeki alan ayarlar sekmesine tıklanmalıdır. Söz konusu sayfanın en altında olan “Gelişmiş ayarları göster… seçeneği tıklanmalıdır. Sayfa bundan sonra aşağı uzayacaktır ve sağ tarafta bulunan bar ya da fare tekerleği ile sayfanın en altına inilmelidir. Tarayıcı ayarlarını sıfırlama özelliği de karşınıza çıkacaktır. “Tarayıcı ayarlarını sıfırlayın” butonuna tıklayın. Bunun ardından onay sayfası karşınıza çıkacaktır. Bu sayfa üzerinde bulunan onay sayfasında bulunan “Sıfırla” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bundan sonra tarayıcı ilk günkü haline gelmiş olacaktır. Genellikle anasayfası üçüncü parti uygulamalar veya programlar tarafından değiştirilen kullanıcılar bu özellikten daha çok faydalanacaktır. Bu uygulama sayesinde tüm tehditlere karşı korunmanız sağlanacaktır.

Tavsiye Yazı:  IOS 8.0.2 güncellemesi sorunlara çözüm getiriyor

Ekran Görüntüleri

Yorum Yazınız

*