Nasıl Yapılır ?

Google Adsense Nedir? Nasıl Kullanılır?


Google Adsense, Google’ın reklam hizmetidir. Google reklam alır ve Adsense üyelerine dağıtır. Siz de web sitenizde bunu belirli bir ücret karşılığı gösterirsiniz. Alacağınız ücret web sitenizin tıklanma oranına göre belirlenir.

Google Adsense’e kayıt olmak için üyelik başvurusunda bulunacaksınız. Google web site trafiğinizi kontrol eder ve kayda değer ziyaretçi sayınız olduğu kanısına varırsa size üyelik açar. Google gerekli bilgileri evinize kadar üstünde Google yazan bir zarfla gönderir. Bu işe ne kadar önem verdiğini buradan da anlayabilirsiniz. Google bu işten oldukça yüksek paralar alıyor. Küçük bir miktarını sizlerle paylaşıyor. Çünkü bu şekilde üzerine hiç yük almadan para kazanıyor. Tabiri caizse üstünüzden para kazanıyor. Doların kur değerine bakacak olursak kimsenin bundan rahatsız olacağın sanmıyorum. Google ödemelerinizi hesabınıza dolar üzerinden yatırır.

Tavsiye Yazı:  Google Play'e Önemli Bir Özellik Ekleniyor

Google Adsense’e üç farklı yoldan kayıt olabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi YouTube hesabı yoluyla kayıt olma. YouTube hesabı yoluyla kayıt olmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bir diğer yol ise Blogger yoluyla kaydolmak Google’ın blog hizmeti olan Blogger hesabınıza giriş yaparak kazançlar kısmından Adsense’e başvuru yapabilirsiniz. Bir diğer yöntem de web url’si yöntemiyle başvuru yapmak. Bu yöntemle başvuru yapmak için de bu bağlantıya tıklayabilirsiniz. Bol şans ve kazançlar.

Yorum Yazınız

*

1 Yorum

  • Yeni blog açmiş biri olarak nasıl para kazanabilirim gibi sorunlarım vardı kendi kendime. Yazı için teşekkür ederim.