Nasıl Yapılır ?

Gmail’de Gelen Maillere Filtre Uygulamak

gmail_filtrelerGmail günümüzde yaygın olarak kullanılıyor. Verdiği çok iyi hizmetler insanları onu kullanmaya mecbur ediyor. Çünkü verdiği hizmetler diğer mail hizmetlerinden daha fazla. Bunlardan bir tanesi de filtre hizmeti. Birinin size mail göndermesini istemiyorsanız ona filtre koyacaksınız. O size gönderdiğini sanır, ama aslında gelmiyordur. Çünkü gelen size gözükmeden otomatik olarak siliniyor. Bu Gmail’in bir hizmeti. Bunun yanında mailler kimden geliyorsa o kişileri filtreleyerek o mailleri istediğiniz klasöre gelmesini saplayabiliyorsunuz. Bildiğimiz gibi klasörü de oluşturabiliyoruz. 10 GB hakkımız var. İşte bu tip hizmetlerden Gmail bizlerin faydalanmasını sağlıyor.

Nasıl filtre koyacaksınız? Bildiğimiz gibi spam olarak bildirseniz bile tekrar o mesajları görebiliyorsunuz. En garanti çözüm filtre. İşte filtre yapma yöntemi.

Arama kutunuzda aşağı oku tıklayın. Arama ölçütlerinizi girmenize olanak tanıyan bir pencere açılır.

Arama ölçütlerinizi girin. Aramanızın doğru biçimde gerçekleşip gerçekleşmediğini kontrol etmek istiyorsanız, ara düğmesini tıklayın.

Tavsiye Yazı:  Gmail Postalarınız Başkaları Tarafından Okunuyor Mu?

Arama penceresinin altında Bu arama ile filtre oluşturu tıklayın. Arama sonuçlarını doğrulamanız gerekirse, filtre seçeneklerini daraltmak için x işaretini tıklayabilirsiniz. Aşağı oku yeniden tıkladığınızda, pencere girdiğiniz arama ölçütleriyle birlikte geri döner.

Filtrenin yapmasını istediğiniz işlemleri seçin.

Düzenli olmak için, çoğu kişi gelen iletilerinin otomatik olarak etiketlenmesini ve daha uygun bir zamanda bakmak üzere gelen kutularından kaldırılmasını ister. Bunu yapmak istiyorsanız, filtrenizi oluştururken Gelen Kutusunu Atla (Arşivle) ve Etiketi uygulayı seçtiğinizden emin olun.

Filtre oluştur düğmesini tıklayın.

İşte filtre oluşturmak bu kadar. Bu yolu izleyerek çok rahat filtre oluşturabilirsiniz.

Yorum Yazınız

*