Mobil Cihazlar

GM Discovery’e Nasıl Format Atılır?

GM Discovery cihazınıza herhangi bir nedenden dolayı format atmak isteyebilirsiniz. Örneğin virüs bulaşmıştır. Fabrika ayarlarına sıfırlayınca gitmiyordur ve daha çok etki eden bir format yöntemine ihtiyacınız vardır. O zaman az sonra anlatacağım format yöntemini deneyebilirsiniz.

gmd

Şimdi anlatacağım formatlama yönteminde telefonunuzda hiçbir şey kalmaz. Rehber, depolama alanındaki diğer veriler ve hatta kayıtlı olan Wİ-Fİ ağları bile silinir. Normalde telefonu ayarlardan yedekle ve sıfırla yaptığınız zaman Wİ-Fİ ağları silinmez.

GM Discovery’e kapsamlı bir şekilde format nasıl atılır?

  • Telefonu tamamen kapatın ve bataryasını bir defa söküp takın.
  • Telefon kapalı durumdayken ses açma + güç butonu(Power Tuşu) tuşlarına basın ve bekleyin. General Mobile yazısı geldiğinde elinizi sadece güç tuşundan çekin. Ses açma tuşuna basılı kalsın.
  • Ardından recovery ekranı geldiğinde elinizi tüm tuşlardan çekin.
  • Karşısınıza gelen ekranda wipe data/factory reset yazısının üzerine ses kısma tuşuyla gelin ve açma kapama tuşuna parmağımız basılıyken ses açma tuşuna basın.
  • Karşınıza bir ekran gelecektir. Bu ekranda “yes delete all user data” butonu olacaktır. üzerine ses kısma tuşuyla gelin ve açma kapama tuşuna parmağımız basılı iken ses açma tuşuna basın.
  • Sıfırlama işlemi tamamlandığında karşınıza gelen “Reboot System Now” yazısının üzerine gelin. Açma kapama tuşuna parmağınız basılıyken ses açma tuşuna basın. Cihaz kapanıp açılacaktır. Açıldığında kolay kurulum ayarları karşınıza gelecektir. Gerisini dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.
Tavsiye Yazı:  Nokia IPhone’a Sataştı!

category_9408

Yukarıdaki adımları uyguladığınız zaman format atma işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız. Telefonunuz ilk aldığınız zamanki gibi olur.

Yorum Yazınız

*