Mobil Cihazlar

GM Discovery Ses İle Tuş Kilidi Açma

Discovery geçtiğimiz günlerde Android 4.4.2 beta güncellemesini aldı. Gelen güncelleme ile kullanışlı birçok özellik eklendi. Bu özelliklerden bir tanesi de sizlerin de beğeneceğinize emin olduğumuz ses ile tuş kilidi açma özelliğidir. Dilerseniz şimdi bu özellikten bahsedelim.

Android 4.2.1’de sadece yüz tanıma, pin ve şekil kilidi vardı. Bu kilit seçeneklerine bir yenisi daha eklendi. Ses ile tuş kilidi açma şu an Adnroid cepler arasındaki amiral gemilerinde bulunmamakta. Bu da GM kullanmanın avantajlı yanlarından bir tanedir. Sözü fazla uzatmadan bu özelliği GM’da nasıl kullanacağınıza gelelim.

  • İlk olarak ekran kilidi seçeneklerini bulun. Oradan “sesli kilit açma” seçeneğini seçin.
  • Onu seçtikten sonra size komutları verecektir. İlk olarak 2-6 heceli bir komut söylemenizi ve ardından bu komutu birkaç kez tekrar etmenizi isteyecek.
  • Siz gerekli tekrarlama işlemlerini yaptığınız zaman en sonunda size bir güvenlik seçeneği sunacak. Eğer sesinizi tanımazsa o güvenlik seçeneğiyle telefonunuzu açabileceksiniz.
  • Bu güvenlik seçeneğini de geçtikten sonra tüm yaptıklarınızı kaydedin ve ilk denemenizi yapın.
Tavsiye Yazı:  GM Discovery Elite Bağlantı Özellikleri-2

Sesle kilit açma seçeneğini aktif etmek için yapmanız gerekenler bunlardan ibarettir. Ek bilgi olarak bu özellik ile ilgili olarak sizlere şunları da söylemek istiyorum. Bu sesle komut özelliği ile telefon numarası çevirme, mesajlaşma ve kamera uygulamalarını başlatabiliyorsunuz. Yani hiç dokunmadan bazı komutlar verebiliyorsunuz.

Ayrıca uyandırma komutu olarak da bu özelliği kullanabilirsiniz.

Android 4.4.2 ile çok güzel özellikler geldi, ancak takılma, kasma, şarj, optimize et gibi sorunlar çözülse güncelleme gerçekten daha iyi olacak.

Yorum Yazınız

*

1 Yorum