Mobil Cihazlar

GM Discovery Quadro 4 RAM Değerlendirmesi

GM firması yeni bir cihazla piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Quadro 4 adını verdiği cihazının özelliklerini daha önce size sitemizde açıklamıştık. Ayrıca fiyatıyla ilgili bilgi de vermiştik. 999 TL’lik fiyatıyla saçmalayan GM bu cihazla bir adım ileri bile gidemez. O ayrı bir konu. Biz şimdi RAM değerlendirmesi yapacağız.

gm-discovery-quadro-4-ram

Bildiğiniz gibi cihazda 1 GB RAM var. Günümüz akıllı telefon pazarına baktığımızda 1 GB RAM’li telefonların geride kaldığını rahat bir şekilde görebiliriz. GM firması hala neden 1 GB’da yerinde sayıyor anlamış değiliz. Ancak bu şekilde az önce de söylediğim gibi bir adım bile ileri gidemez. Cihazın 1 GB RAM’i orta düzeyde yapacağınız işler için yeterlidir. Örneğin pek fazla oyun oynayan ya da buna benzer uygulamaları çalıştıran biri değilseniz 1 GB RAM ile Android’de gül gibi geçinir gidersiniz. Eğer oyun oynamak istiyorum, yüksek boyutta oyunları çalıştıracağım derseniz 1 GB RAM zaman zaman sıkıntı çıkartacaktır. Oyunları donmadan, takılmadan oynamak biraz zordur. Örneğin 1 GB RAM’e Windows Phone 8’de sahip olsanız o zaman sıkıntı yok. çünkü Windows sistemi Android’den daha stabil. Bu nedenle RAM miktarları sistemden sisteme değişiyor.

Tavsiye Yazı:  Samsung Galaxy S6'nın ekranını merak ediyor musunuz?

gm-discovery-quadro-4-

Son söz olarak şunu söyleyebiliriz. Quadro 4’te üst düzey oyunları yeterince akıcı oynayamazsınız. RAM değerlendirmesini bu şekilde yapabiliriz. Ayrıca bu sisteme 999 TL vermek yapacağınız en mantık dışı şey olur.

Yorum Yazınız

*