Mobil Cihazlar

GM Discovery Quadro 4, Android 4.4 İle Gelmiyor!

Hangi markaya bakarsanız bakın bu aynıdır. Ancak GM firması kendini bu yönden neden geliştiremedi, bilmiyoruz. Örneğin Samsung, Sony ya da LG. Bu markalar bu yıl çıkarttıkları tüm cihazlarını piyasaya Android 4.4 ile sürdüler. Ancak GM ne yaptı? Durum vasat.

42689E61B8E229206C47F336535763A2

GM’nin son olarak piyasaya süreceği cihaz Android 4.2 ile geliyor. Neden böyle oluyor, bir fikrimiz yok. ancak şunu söyleyebiliriz. GM bu konuda kendini geliştiremedi. Android 4.4 bu yılın telefonlarıyla birlikte çıktı diyebiliriz. Markalar da daha çok satmak ve isimlerini duyurmak için son sistem Android’i yükleyip cihazlarını öyle satılığa çıkartıyorlar, ancak GM eski Android sürümleriyle müşterilerini mağdur ediyor. ne yapması lazımdı?

GM’nin yeni çıkarttığı cihazlarında ne yapması lazımdı? Her markanın yaptığı gibi onun da son çıkan Android sürümünü yüklemesi gerekiyordu. Bunu yapması için ekibinin sağlam olması gerekiyor. Bunun yanında o sağlam ekiple daha çok çalışması gerekiyor. Discovery ile rekor kırdı, bunun devamını çok iyi getirebilirdi. Ancak teknoloji dünyasında kötü bir şekilde isim yapmış şirketlerle çalışıyor. Evet, Telpa’yı kastediyorum. Garanti kısmı vasat. İnsanlardan olmadık şeyler yüzünden para istiyorlar. Olmadık arızalarda telefon garanti dışı diyorlar. GM bu konularda çok sıkıntılı. Tabi, iyi yönleri elbette var, ancak kötü yönlerini de görmemezlikten gelemeyiz.

Tavsiye Yazı:  Sony Xperia Z1 LG G2’yi Açık Ara Farkla Geçiyor!

Öyle kamera karşısına çıkıp şunu yapacağız, bunu yapacağız demekle olmuyor. Telpa müdürü de çok şeyler saçmaladı, ama adı üstünde saçmalık işte. Dileriz ki pek zaman geçmeden Telpa da GM de kendine çeki düzen verir.

Yorum Yazınız

*