Mobil Cihazlar

GM Discovery Elite’te Isınma Var mı?

General Mobile Discovery Elite kullanmaya daha yeni başladınız. Hatta çoğunuz bu telefonu kullanmaya başlamadı. Çünkü daha yeni çıktı ve birçok mağazaya ürün daha gelmedi. Ancak yakın zamanda ürün Türkiye’nin dört bir yanında bulunabilir olacak, ama çok satan bir ürün olduğu için geldiği gün bitebilir.

DiscoveryElite_3

Bu cihazı almak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi ısınma sorunudur. Daha doğrusu akıllı cihaz almak isteyenlerin çoğu bu sorunla yakından ilgilidir. Eğer çok fazla oyun oynayan biriyseniz telefonda ısınmalar olabiliyor. Ayrıca şarja takınca da ısınmalar meydana gelebiliyor. Peki, GMD Elite’te bu oluyor mu? Discovery Elite’in üreticisi GM, bu konuda kılavuzunda bir açıklama yaptı. Elite kolay kolay ısınmaz dediler. Örneğin şarj yaparken hafif ısınmalar meydana gelebilir. Şarjdayken oyun oynarsanız ya da telefonla konuşup bir uygulama çalıştırırsanız ısınmalar meydana gelir. Ancak asla S4 ve ona benzer birkaç telefon gibi aşırı ısınma yapmaz. Discovery’de bile aşırı ısınma yoktu. Örneğin Discovery ve S4’e Antutu testi yaptığımda S4’ün arkasının yandığını görüyorum. Ama Discovery’de bu şekilde bir sonuç yok.

Tavsiye Yazı:  Samsung gerilemeye devam ediyor

DiscoveryElite_4

Son söz olarak sizlere şunu söyleyebilirim. Discovery Elite kolay kolay ısınmaz. Oyun oynamak için ideal bir telefondur. Gerek ısınmaması, gerek büyük ekranı, gerekse en iyi işlemciyle donatılması, gerekse de 3 GB’lık uygulamalar için ayrılmış, 1GB’lık da oyunlar ve bunun gibi uygulamalar için ayrılmış RAM’inden olayı ısınmaz ve sorunsuz çalıştırır.

Yorum Yazınız

*

4 Yorum

    • Aynısı bende de oluyor normalmiş 4.4 ile düzeltilecekmiş eğer oyun oynarken ısınınca kasma ve fps düşüklüğü oluyorsa o zaman sorun 4.2 olan tüm telefonlarda ısınma var canını sıkma

  • Telefonda acayip bisey yasadim onbes yirmi dk once sarjdaydi ve oyun oynuyodum birden ekran gitti ve sol ust kosedeki yanan isik kirmizi olarak yanip sonmeye basladi telefonu sarjsan cikarttim soguttum yine sarja taktim ayni sorunla yine karsilastim yardimci olursaniz sevinirim