hosting
Mobil Cihazlar

GM Discovery Android 4.4.2 Uygulama Durdurma Hatası

Akıllı telefon pazarında geçen yıl kısa sürede zirveye yerleşen General Mobil Discovery fiyat performans açısından en tercih edilesi telefonlardan biriydi. Kısa zaman içinde birçok güncelleme alan ve ardından nihayetinde dün Android 4.4.2 güncellemesini de alan Discovery bazı hatalar vermeye başladı. Yazımızda bu hatalar hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

gmd

Ben de bir Discovery kullanıcısı olarak güncellemede ilk olarak uygulama durduruldu hatasını aldım. Her akıllı cihaz kullanıcısının yeni bir sürüm güncellemesi aldıktan sonra yapacağı iş performans testi yapmaktır. Ben de cihazın performansını ölçmek için bir Antutu testi yapmak istedim. Testin ortalarında birden program kapandı ve uygulama durduruldu dedi. Daha önce telefonu aldım alalı bu tür bir hata ile karşılaşmamıştım. Bunu Android 4.4.2’ye bağlıyorum. Bunun öncesinde Antutu uygulamasını marketten yüklerken hata veriyordu. İndirmiyordu. Telefonu yeniden başlatıp tekrar denedim ve hata düzeldi.

Bu güncelleme beta, yani deneme sürümü olduğu için bu tür hatalar vermesi doğaldır deyip fazla üzerinde durmadım. Bu deneme sürümünde değişik hatalarla karşılaşacağımı düşünüyorum. Sonuçta her saniye telefona uygulama yüklemiyorsunuz. Ancak bir şarj sorunu olsa sizin için büyük sıkıntılara neden olur. Şahsen bende bir şarj sorunu başladı. Telefonu şarjdan çektiğim an hemen % 99’a düşüyor. Ardından da şarj 100’den geri sayar gibi takır takır düşüyor. Bu kadar hızlı düşmesi ya pilden, ya açık uygulamalardan, ya da telefonda yüklü olan güncellemeden kaynaklanır. Ki bende güncelleme öncesi böyle bir durum yoktu. Açık uygulama da olmadığına göre şarj güncellemeden kaynaklanıyor. Şarj sorununa ayrı bir makalede değineceğiz.

Yorum Yazınız

*