Mobil Cihazlar

GM Discovery 8 Çekirdekli İşlemci Değerlendirmesi

Discovery’nin bildiğiniz gibi 8 çekirdekli işlemcisi var. Bu işlemci 4’ü 2. GHz, 4’ü 1.2 GHz olarak ayrılmıyor. 4’ü de 2.0 GHz’lik saf işlemci. Bundan önce bu şekilde işlemci ile karşılaştığımız çok nadirdir. Ancak bu işlemci ne kadar hızlı?

Bazen derler, denk gelmişsinizdir. Çekirdeğe aldanmayın. İşlemcinin kalitesine bakmak lazım. Örneğin Qualcomm’un Snapdragon 801’inin 4 çekirdekli işlemcisi ile MT’nın 8 çekirdekli işlemcisi arasında dağlar kadar fark olduğunu kim söyleyebilir? Örneğin bir Xperia Z2 ya da LG G3’ü ele alalım. Snapdragon 801 Quad Core işlemci bulunmakta. Discovery’de bulunan 8 çekirdekli MTK’yı hanginiz LG ve Sony cihazlarındaki Qualcomm işlemciye değişir? Bana kalırsa ben 8 çekirdekli MTK kullanmaktansa 4 çekirdekli Snapdragon 801 Qualcomm kullanmayı tercih ederim.

Tavsiye Yazı:  General Mobile Discovery Elite Geniş İnceleme-2

Discovery’nin 8 çekirdeği işe yaramaz, almayın mı diyorum? Tabi ki hayır. GM firması gerçekten çok güçlü bir telefon yapmış, ancak malzeme kalitesi düşük. Zaten telefonu bu kadar ucuza satmalarının sebebi de bu. Bir Sony’nin, Samsung’un ya da LG’nin malzeme kalitesine asla erişemezler.

Yorum Yazınız

*