General Mobile 5 Plus’a Nasıl Format Atılır?

General Mobile firması yakın zaman önce akıllı telefon piyasasına girmişti. Piyasadaki yerini korumak için her yıl birden fazla cihaz piyasa süren firma bu yıl da General Mobile 5 Plus adıyla bir model piyasaya sürdü.

gm-5-plus-hard format

Bu yazımızda GM 5 Plus’a nasıl format atabileceğinizi kısaca anlatacağız.

  • Öncelikle Ayarlar – Telefon Hakkında – yolunuz izleyiniz ve daha sonra Derleme numarasına 7 kere basın. Bu sizi bir geliştirici yapar.
  • Geliştirici olduktan sonra recovery ekranına gideceğiz. Recovery ekranına gitmek için yukarıdaki geliştirici ayarını açmamız gerekiyor.
  • Recovery ekranına gitmek için de önce telefonunuzu kapatın. Ardından Ses Açma + Güç Butonu (Power) Tuşlarına basılı tutun. General Mobile yazısını gördüğünüz zaman elinizi ses açma tuşundan çekin. Recovery ekranı açılacaktır. Bu ekran açıldığında tüm tuşları bırakın.
  • Bundan sonraki adımlar klasiktir. Ses kısma tuşuyla Wipe – Data Factory reset kısmına gelip güç tuşuyla onaylıyoruz.
  • Onaylama yaptığımız zaman karşımıza bir sürü no butonu gelecek. Ancak arasında bir tane yes butonu olacak. O butona gelip yine güç tuşuyla onaylama işlemini yapıyoruz. Ardından cihaz kendini yeniden başlatacak. Cihaz açıldığında format atılmış olacak.

Son olarak uyarı notu vermek istiyorum. Bu işlemleri yaparken cihazınızın şarjının %50’nin üzerinde olmasına dikkat edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir