Oyun

Far Cry 3 Oyun Çözümü 37

Yavaş yavaş oyunun sonuna yaklaşıyor. Amaçlarımızdan bir çoğunu gerçekleştirdik. Arkadaşlarımızdan bir tanesi hariç hepsini kurtardık. Sıra onda. Zaten ondan sonra birkaç yaşanacak olay daha var. Daha sonra oyun bitecek.

Yeni göreviniz bir mekanı basmak. Mekan açık. Mekandaki adamları temizleyip bir mağaradan içeri gireceksiniz. İşte mekan aşağıdaki görsele yansımış.

Bu mekanda sniper tüfekli adamlar var. Onları öldürün. Uzaktan sniper tüfeğiyle hallederseniz daha rahat edersiniz. Daha sonra da yerdeki adamları teker teker öldürün. Gideceğiniz mağaranın önünde bir ya da iki tane zırhlı adam var. Onları da unutmadan söyleyeyim. Aşağıdaki görselde mağaranın önünü görüyorsunuz.

Mağara önüne gelip zırhlıları öldürdükten sonra yapmanız gereken kapıya uzaktan kumandalı bir bomba yerleştirmek. Zaten size gösteriyor. Bombayı yerleştirip geri çekilin. Aynen benim yaptığım gibi.

Kapıyı patlattıktan sonra içeriye giriyorsunuz. İçeriye girdiğiniz zaman karşınıza aşağıdaki gibi bir mekan çıkıyor.

İçeride bir sürü adam sizi bekliyor. Onlar sağda solda aranıyor. Siz de onları avlıyorsunuz. Zaten haritada kırmızı renkte adamların nerede olduğunu görüyorsunuz. Adamların hepsini temizledikten sonra aşağıda gördüğünüz merdivenli bir yere geleceksiniz.

Tavsiye Yazı:  Far Cry 3 Oyun Çözümü 41

Merdivenden yukarı çıktığınız zaman yine sizi bir sürü adam bekliyor. Yukarıda ayrı bir göreviniz var. O görev büyük bir uydu alıcısı çanak anteni patlatmak. Bunu yine bomba ile yapacaksınız. İçeri girerken uzaktan kumandalı bir bomba kullanmıştınız. İşte onunla. Aşağıda patlatmanız gereken çanak anteni görüyorsunuz.

Dışarıdaki adamları biraz temizledikten sonra çanak antene doğru koşun. Sonra hemen bombayı yerleştirin. O sırada zaten adamlar bastırır. Bir sürü adam gelir. Bir helikopter sizi almaya inecek. O gelene kadar bomba koyduğunuz yere adam yaklaştırmayın. Çünkü bombayı iptal ediyorlar. Aşağıdaki gibi helikopter gelince ona binin.

Helikopter biraz havalandığı zaman zaten size patlatmanız için işaret verecektir. Onu patlatın ve görev bitsin.

Bu oyun çözümü de burada son buldu. Bir sonraki çözümde de bu kadar heyecanlı görevler sizi bekliyor.

Yorum Yazınız

*

1 Yorum