Oyun

Far Cry 3 Oyun Çözümü 35

Yine heyecanlı bir bölümle karşınızdayız. Bu bölümün çok zorlu geçeceğini şimdiden söyleyeyim. Hata yaparsanız bitersiniz. Ayrıca zaman sınırı da bazı yerlerde karşınıza çıkacak. Zaman sınırına uymazsanız görev otomatik olarak kaybediliyor. Bu nedenle zamana uysanız iyi edersiniz.

Kısaca ön bilgi vermek gerekirse oyundaki göreviniz köprüde bulunan adamları öldürmek. Uzaktan öldüreceksiniz. İşte burada zaman devreye giriyor. Zaman sınırı dolmadan hemen uzaktan orayı dağıtacaksınız. Toplu bir ölüm gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bunu o kadar uzak mesafeye makineli tüfek ya da dürbünlü tüfekle yapamazsınız. Bunu roket atarla yapacaksınız.

Oyuna ilk olarak başladığınız yer, yani göreve ilk olarak başladığınız yer bir nehir kenarı. Nehir kenarına gidiyorsunuz. Aşağıda gördüğünüz yer görevin başladığı ilk mekandır.

Nehir kenarına yaklaştığınız zaman göreceksiniz. Yukarı doğru yokuş bir yol var. O yokuş yoldan yukarı doğru gitmeniz gerekecek. İşte o yokuş yolu aşağıda görüyorsunuz.

Yukarıdaki gördüğünüz yoldan yukarı doğru çıkacaksınız. Sarı kıyafetli adamlar olacak, ancak sizin üzerinizde de sarı kıyafetlerden olduğu için hiçbir şeyin farkına varmazlar. Bu nedenle endişe etmeyin. Ancak siz onlara ateş ettiğiniz zaman her şeyin farkına varırlar. İlk olarak hiçbirini öldürmeden devam ediyorsunuz. Nehirdeki yoldan yukarı doğru çıkınca karşınıza aşağıdaki gibi bir mekan geliyor.

Tavsiye Yazı:  Far Cry 3 Oyun Çözümü 23

Bu mekanda gitmeniz gereken yol zaten belirgindir. Bazen merdivenlerden çıkarsınız, bazen de asılmış olan iplerden kayarsınız. Bir şekilde sizi karşıdan karşıya geçirecek. Aşağıdaki görsellerde çıkacağınız merdivenler ve üzerinden kayacağınız ipler gösterilmiştir.

Görev yerinde ilerlerken daha kimseye ateş etmediğiniz için hiç kimse sizden şüphelenmeye kalkmaz. Bu nedenle o konuda korkmayın. İlerledikçe yeni alanlar karşınıza gelecek. Son olarak da aşağıdaki mekana geleceksiniz.

Yukarıdaki mekana ulaştığınız zaman artık daha dikkatli olun. Çünkü artık üzerinize roket atar, makineli ve dürbünlü ile saldıracaklar. Bu oyun çözümünü burada sonlandırıyorum ve bizi takip etmenizi istiyorum. Bir sonraki oyun çözümünde kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Yorum Yazınız

*