FaceTime Android’de Yok Mu? Sizin İçin Benzer 3 Uygulama Derledik

FaceTime Android’de yok, oyunun yerine kullanabileceğiniz üç alternatif.

FaceTime, iPhone kullanıcıları için bir video görüşme platformudur. Ancak, şirketin ekosistemine özel ve Apple uygulaması olduğu için, Android kullanıcılarının erişemez. Bu, iOS kullanıcılarının Android kullanan arkadaşlarıyla iletişim kurmak için FaceTime’ı kullanamayacakları anlamına da gelir. Neyse ki, her iki platformda da kullanılabilen bazı harika alternatif uygulamalar var. Böylece Android kullanıcıları FaceTime benzeri bir deneyim yaşayabilir ve herkes diğer herkesle iletişim kurabilir.

Bu alternatifler FaceTime deneyimini tamamen yeniden yaratmazken, kendi başlarına harika görüntülü arama uygulamalarıdır. Aşağıdaki en iyi FaceTime alternatiflerinden üçünü derledik.

FaceTime Android'de Yok Mu? Sizin İçin Benzer 3 Uygulama Derledik

Whatsapp

WhatsApp, çevredeki en popüler mesajlaşma uygulamalarından biridir ve çoğunlukla metin olarak bilinmesine rağmen sesli ve görüntülü aramaları da destekler.

Kısmen FaceTime’a harika bir alternatif çünkü birçok insanda zaten var. FaceTime ile ilgili en iyi şeylerden biri, iOS cihazlara önceden yüklenmiş olarak gelmesidir, bu nedenle bu ekosistemdeki herkes iletişim kurabilirken, diğer işletim sistemi kullanan arkadaşlarınızı aramak için de Whatsapp’a ihtiyacınız var.

Yani, bu insanların çoğu zaten WhatsApp’a sahip. Bunun ötesinde, aramalar şifreli olduğu ve başlatılması kolay olduğu için de kullanışlıdır – herhangi bir sohbette video kamera simgesine dokunmanız yeterlidir.

Video görüşmeleri sırasında çok fazla veri kullanma konusunda endişeleriniz varsa, WhatsApp da sizi düşünmektedir, çünkü verileri azaltmak için video kalitesini azaltabilen ‘Düşük Veri Kullanımı’ geçişi (Ayarlar> Veri ve depolama kullanımı bölümünde) içerir.

WhatsApp ayrıca sesli ve yazılı sohbetler için, gruplarla, bulut yedekleriyle, GIF’lerle ve daha fazlasıyla birlikte tam özellikli bir uygulama olduğundan, potansiyel olarak ihtiyacınız olan tek iletişim uygulamasıdır.

FaceTime Android'de Yok Mu? Sizin İçin Benzer 3 Uygulama Derledik

Skype

Skype, FaceTime’dan ve hemen hemen tüm diğer video görüşme platformlarından önce piyasaya çıkmıştı, bu nedenle diğerlerine göre daha avantajlı bir konumda ve çok sayıda kullanıcısı var.

Giriş yapma ihtiyacı, sadece telefon numaranıza bağlamak yerine, bir telefonda çok kullanışlı bir şey değil, ancak aynı nedenle Skype bilgisayarlarda ve tabletlerde daha iyi bir seçenektir. Aslında Skype, Android ve iOS’tan Windows ve Mac’e, hatta Linux, Xbox One ve ötesine kadar istediğiniz her platformda çalışır.

Bir hesabınız olduğunda ve birkaç arkadaş ekledikten sonra, bir düğmeye basarak onları görüntülü olarak arayabilirsiniz ve Skype tek bir çağrıda 24 katılımcıyı destekler.

WhatsApp gibi Skype da tüm temel özelliklerle sesli aramaları ve metin sohbetlerini destekler.

FaceTime Android'de Yok Mu? Sizin İçin Benzer 3 Uygulama Derledik

Google Duo

Google Duo, Google’ın Android’in FaceTime sürümünü yapma konusunda nispeten yeni bir girişimidir. Duo, işleri olabildiğince basit (ve video odaklı) tutar. Aslında, uygulamayı başlatır başlatmaz kendinizi telefonunuzun kamerasından görürsünüz, ardından video görüşmesi yapmak için kişilerinizden birine dokunmanız yeterlidir. Telefon numaranızı kullanır, bu nedenle bir hesap oluşturmanız gerekmez.

Görüntülü aramalar en fazla sekiz katılımcıyı destekler ve hatta görüntülü mesaj bırakabilirsiniz. Cevap vermeden önce arayan kişinin canlı videosunu görmenizi sağlayan ‘Knock Knock’ gibi kullanışlı özellikler de vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir