Teknoloji Haberleri

Facebook Güvenliğiniz İçin Ne Yapıyor?

Facebook’un yaşadığı skandalı biliyorsunuz. Bu skandaldan paçayı kurtarmak için Facebook, üst üste adımlar atmaya devam ediyor. Son yapılan çalışmalarsa sizin verilerinizin çalınıp çalınmadığını kontrol edebileceğiniz bir araç, hangi uygulamaların insanların verilerini çektiğini belirleme ve bu verileri paylaşmış ya da paylaşma ihtimali olan uygulamaları askıya alma.

Detaylı araştırmadan sonra sizin verilerinizi çeken ve bunları paylaşan ya da paylaşma ihtimali olan uygulamaları askıya alan Facebook, bunun 200 uygulama olduğunu ve haklarında şu an detaylı araştırma yapıldığını belirtti. Bunun yanında eğer bu uygulamalardan verilerinizi diğer kişi ve kurumlarla paylaşanlar varsa haklarında yasal işlem de başlatılacak.

Bununla birlikte verilerinizi paylaşma ihtimali olan uygulamalar dahil hepsi platformdan uzaklaştırılacak. Facebook’un çabaları bundan sonra verilerinizin güvenliğini tam anlamıyla sağlamak adına. Gerçi ne kadar etkili oluyor bilmiyoruz. Bunun yanında insanlar verilerinin güvenliğini ne kadar önemsiyor asıl soru bu. Ayrıca bir diğer soru Facebook’un gerçek bir alternatifi var mı?

Tavsiye Yazı:  Samsung Galaxy S8'in İşlemcisi Ne Olacak?

Yorum Yazınız

*