Nasıl Yapılır ?

Facebook Bildirimleriniz Cebinize SMS İle Gelsin


Facebook neredeyse her gün ziyaret ettiğimiz bir sosyal paylaşım sitesi haline geldi. Neredeyse demek biraz fazla oluyor galiba. Öyle zaten. Her gün mutlaka Facebook’a giriyoruz. Bir durum paylaştığımızda acaba beğeni gelmiş mi diye merak ediyoruz. Bir fotoğraf paylaştığımızda da durum böyle. Ya da biri mesaj atmış olabilir. Biz de o sıralarda Facebook’a bağlanamıyoruzdur. Cepten de bağlanamayabiliriz. Cep telefonumuz desteklemiyor olabilir.  Bu nedenle Facebook’un geliştirmiş olduğu SMS özelliği ile cep telefonu hangi marka, hangi model olursa olsun artık Facebook’taki bildirimlerinizi alabileceksiniz. Nasıl mı? Anlatayım.

  1. İlk yapmanız gereken Facebook hesabınıza giriş yapmak.
  2. Ardından yine her zaman kullandığımız yer olan Ana Sayfa butonunun yanındaki oka tıklıyoruz.
  3. Oradan hesap ayarları kategorisini seçiyoruz.
  4. Bunu yaptıktan sonra karşımıza Facebook’un kalbi çıkıyor. Her türlü şeyi yapabileceğimiz bir alandan bahsediyorum. Bu alandan seçmemiz gereken yer sol taraftaki Facebook logosunun altındaki kategorilerden mobil kategorisi.
  5. Mobil kategorisine tıkladıktan sonra orada cep telefonu numaranı kaydedeceğin bir alan var. Oraya numaranı yaz ve kaydet.
  6. Sonra numara yazdığın yerin altında “kısa mesajları etkinleştir” var ona tıklıyoruz.
  7. Ona tıkladıktan sonra karşına ülkeni ve operatörünü seçeceğin bir bilgi kutucuğu çıkıyor.
  8. Gerekli bilgileri verdikten sonra “sonraki” butonuna tıklıyoruz.
  9. Ardından sizin cep telefonunuza bir mesaj geliyor. O mesaja “F” yazıp orada yazan, ancak benim hatırlayamadığım numaraya göndermeni istiyor.
  10. İşlem bu kadar. Artık bildirimleriniz cep telefonunuza mesaj olarak geliyor.

Yorum Yazınız

*