İnternet

Facebook Bildirim Sesini Kapatmak


Facebook’u kullanırken bu ara bir değişikliklik hissettiniz mi ? Açıkçası ben çok rahatsız olacağım bir değişiklik hissediyorum . Kısa bir süredir, facebook üzerinden gelen her yorum ve bildirimlerde “dıgıt” diye bir uyarı sesi durmadan kafamı yiyor. Gelişmiş hoparlör seçeneklerinden tarayıcının sesini kapatsamda bunun işe yaramadığı görmem uzun sürmedi ve hemen arayışa koyuldum.

Bildirim Sesi Nasıl Kapatılıyor  ?

Facebook’a girdikten sonra sağ üst köşeden ayarlar simgesine tıklıyoruz, ardından hesap ayarları kısmına giriyoruz. Gelen sayfada sol menüde 6. satırda bulunan“bildirimler” yazısına tıklıyoruz. Burada “Bildirimleri Nasıl Alırsın” kısmındaki Facebook üzerinden yazısının üzerine tıklıyoruz. Mavi kısım içerisinde bulunan “Her yeni bildirim alındığında ses çal” yazısının sol tarafında bulunan kutucuktaki ” Tik “ işaretini kaldırarak “tamam”a tıklayarak işimizi bitiriyoruz. Huzurlu facebook kullanımına devam edebilirsiniz 🙂

Tavsiye Yazı:  Çalışan Galaxy S8 Fotoğrafı Sızdırıldı!

Sohbet Sesini Nasıl Kapatırım ?

Sağ alt köşedeki sohbet ekranından seçenekler simgesine tıklayın, sohbet sesleri seçili ise üzerine bir kere daha tıklayın ” Tik ” işareti gittiyse işlem başarı ile tamamlanmıştır.

 

Yorum Yazınız

*