Apple-iOS

Eyvah, Iphone 6 bozuldu!

O kadar para vermişsiniz ama cihazınız bozuldu. İnsanın morali telefondan daha çok bozulur. Mecburen o kadar yatırım zaten çöpe gitmeyeceği için tamir ettireceksiniz. Peki iPhone 6 ve iPhone 6 Plus acaba kaça tamir olur? 3000 liradan fazla para döktünüz iphone 6 Plus’ın ekranı kırılırsa kaça yaptırabilirsiniz? Bunlar insanı korkutan sorular. İşte cevapları.

  • iPhone 6 ekran tamiri: 109$ + 7$ kargo
  • iPhone 6 Plus ekran tamiri: 129$ + 7$ kargo
  • iPhone 6 ve iPhone 6 Plus batarya değişimi: Garantide ücretsiz, garanti dışı 79$
  • iPhone 6 şarj problemleri tamiri: 299$, garanti dışı
  • iPhone 6 Plus şarj problemleri tamiri: 329$, garanti dışı

İşte iPhone çılgınlığı. Araba parasına telefon aldıktan sonra tamiri için ise yine bir telefon parası veriyorsunuz.

iPhone 6 ‘yı bu kadar pahalı yapan ne?

iPhone 6 ‘nın ve büyük kardeşinin donanım olarak çok pahalı olmasını gerektirecek zerre özelliği yok. Yazılım olarak yine Android işletim sisteminde stabilite olarak iyi durumda olsa da gelişmiş özellikler yönünde çok geride. Peki iPhone 6 neden bu kadar pahalı?

Tavsiye Yazı:  En pahalı iPhone 6 nerede satılıyor?

Apple’ın çok uzun zamandır kullandığı prestij konusu hala insanların aklını çelmeye devam ediyor. Ülkemizde hala prestij için o fiyata bu telefonu alacak insanlar olabilir. Apple’ın çok iyi kullandığı bu sistem cidden işe ayrıyor. iPhone 6 inanılmaz bir ön sipariş aldı. Çok pahalı olmasına rağmen insanlar aldırmıyor. Sanki hayatında hiç telefonu olmamış gibi iPhone 6 almaya koşan, sıralarda bekleyen insanlar var.

Herşeyiyle daha üstün cihazları daha ucuza alabilmemize rağmen, sırf daha pahalı diye iPhone 6 alıyoruz. Tebrikler Apple.

Yorum Yazınız

*

2 Yorum

  • ben bu yorumuzuna katılmıyorum sadece appl degıl ben nedenmı alıyorum cıhazı 2 sene de kullansam samsung gıbı htc gıbı generalmobıle gıbı bozulmuyor donmuyor ve satmaya kalktıgım zaman cok ucuza gıtmıyor arkadasım s4 aldı bende apple 5 aldım 1 sene kullandı aynı anda almıstık o 2100 tl aldı ben 2400 tl almıstım o sattı 450 tl ye ben sattım 1600 tl aradakı fark bu bunuda unutmayalım

  • samsung htc general mobıl gıbı dandık ve bozulmuyor apple kalıtesı ve aldıgın cohazda satarken zarar etmıyorsun ve tel bıse oldugu zaman samsıng gıbı kullanıcı hatası demıyolar hemen yenısını verıyolar apple tesekur ederım