Erken Rezervasyonun Avantajları Nelerdir?

İyi bir otelde tatil yapmayı hak ettiğinizi düşünüyorsanız bir an önce harekete geçmelisiniz. Takdir edersiniz ki, Türkiye; bilhassa son yıllarda ciddi bir ekonomik kriz ile karşı karşıya kaldı. İnsanlar; Türk Lirası’nın Euro ve Amerikan Doları karşısında değer kaybetmesi yüzünden yurt dışı tatil planlarını ertelemek zorunda kaldılar. Yurt içerisinde tatil yapmak da o kadar kolay değil! Bu noktada, nasıl tatil yapacağım diye düşünenler için en uygun seçeneğin erken rezervasyon olduğunu söyleyebiliriz. Erken rezervasyon otellerisayesinde tam da hayalinizdeki gibi bir tatil yapabilirsiniz.

Erken Rezervasyonun Avantajları Nelerdir?

Erken Rezervasyon Nedir?

Erken rezervasyon; bir otel odasının aylar öncesinden satın alınması olarak tanımlanabilir. Oda; parasını ödeyen kişiye rezerve edilir. Tüketiciler; erken rezervasyon sayesinde tatil planlarını aylar öncesinden yapmış olurlar. Buna ek olarak, normal zamanda çok para ödeyecekleri bir otele yüzde 50’ye kadar uzanan erken rezervasyon indirimleri sayesinde az para öderler.

Erken rezervasyon; Kasım ya da Aralık ayında başlar. Bilhassa bu iki ayda indirim oranlarının bir hayli yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca, Haziran ayına kadar devam eden bir süreçtir. İndirim oranları; Haziran ayına kadar sürekli olarak azalır. Bir başka deyişle, elini çabuk tutanlar erken rezervasyon otelleriavantajından yararlanabilirler.

Erken rezervasyon; aklınıza gelebilecek her bölgedeki otellerde konaklamak adına uygun seçeneklerden birisidir. Hem Ege ve Akdeniz Bölgesi’ndeki popüler tatil yerlerinde hem de Kıbrıs’ta erken rezervasyon sayesinde uygun fiyatlarla tatil yapmak mümkün hale gelir.

Neden Erken Rezervasyon Tercih Edilmelidir?

Erken rezervasyon avantajları şu şekilde özetlenebilir:

  • Her şeyden önce, tüketiciler; tatil yapmak istedikleri tarihleri net bir şekilde belirlerler. Bilhassa beyaz yakalılar için ciddi bir avantajdır. Takdir edersiniz ki, insanlar; yılın belirli dönemlerinde yıllık izin kullanırlar. Erken rezervasyon; kişinin yıllık iznini ne zaman kullanacağını belirlemesi ve tüm işlerini buna göre ayarlaması açısından önemli bir fırsattır.
  • Turizm sektörü sürprizlerle doludur. Ancak, otel rezervasyonu için geç kalanların karşısına genellikle kötü sürprizler çıkar. Otellerin son dakika fiyatları bir hayli yüksektir. Erken rezervasyon; sıradan bir vatandaşın son dakika otel fiyatlarına kıyasla çok daha uygun bir şekilde konaklamasını mümkün kılar.
  • Lüks bir otelde kalmak herkesin hayali! Ancak, bu tür otellerin talep etmiş oldukları fiyatlar bir hayli yüksek! Erken rezervasyon; kişiye daha yüksek bütçeli bir otel seçimi sunmasından dolayı da değerlidir.

En İyi Erken Rezervasyon Otelleri

2022 yılının Kasım ayında olduğumuz şu günlerde erken rezervasyon fırsatlarının başladığını dile getirebiliriz. Siz de erken rezervasyon otelleri sayesinde 2022 yazı için tatil planı yapabilirsiniz. Gelin, en iyi erken rezervasyon otelleri listesine bir göz atalım!

  • Club Hotel Letoonia
  • Altın Yunus Hotel & SPA Çeşme
  • İncekum Beach Resort
  • Martı Beach Hotel
  • Green Garden Resort Hotel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir