Programlar Teknoloji Haberleri

En İyi Fotoğraf Düzenleme Programları

photo-editor-collage-maker

Hayatımızdaki en önemli anları ölümsüzleştirmek gelişen teknoloji ile birlikte saniyeler içinde gerçekleşebiliyor. Fotoğraflarımızı birçok şeyden daha çok önemsiyor ve koruyoruz. En sevdiğimiz bazı fotoğraflarda bazı küçük kusurlar olabiliyor ve bu kusurlar gözümüze fazlasıyla takılabiliyor. Bu yazımda bilgisayarınızda kullanabileceğiniz en iyi fotoğraf düzenleme programlarından bahsedeceğim. Bu uygulamaları kullanarak fotoğraflarınızı farklı efektlerle daha da güzelleştirebilir, küçük kusurları ortadan kaldırabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan bu programları açıklamaların altında bulunan bağlantılara tıklayarak kolayca indirebilirsiniz.

1) PhotoScape

Bir resim düzenleme programında bulunması gerekn tüm temel fonksiyonlara ve efektlere sahip PhotoScape’i kullanarak fotoğraflarınızı kolayca görüntüleyebilir, fotoğrafların üzerlerinde işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Kullanıcı dostu arayüzü bulunan program ile fotoğraflarınızı kendi adınıza logolayabilir, baskı almak için gerekli düzenlemeleri yapıp bastırabilir, animasyon GIF haline getirebilir, renklendirmeler yapabilir, yeniden boyutlandırabilir, siyah/beyaz dengesini değiştirebilir, kırmızı gözleri yok edebilirsiniz.

Uygulamaya gelen son güncelleme ile :

  • Renk sıcaklığı filtresi
  • Efekt fırçası
  • Görüntü yakalama özelliği
  • Yeni kesme oranları
  • Fotoğraf döndürebilme
  • Bulanıklaştırma efekti
  • 5 yeni çizim aracı
  • 5 yeni yıl ikonu
Tavsiye Yazı:  Swarm Foursquare'in Yerini Alıyor

gibi yeni özellikler geldi ve birçok hata giderildi. Türkçe dil desteği bulunan uygulama fotoğraflarını düzenlemek isteyen kullanıcılar için vazgeçilmez olacak.

download

 

2) Paint.NET

Ev kullanıcıların fotoğraf düzenleme ihtiyaçlarını karşılamak için yapılan Paint.NET, tamamen ücretsiz ve birçok düzenleme seçeneğine sahip.

Programın içerisinde katmanlı görsel düzenleme seçeneği yer alıyor. Bu sayede düzenlemeleriniz sırasında tüm işlemleri, objeleri veya diğer efektleri farklı katmanlar üzerinde uygulayabiliyorsunuz. Kırmızı göz kaldırma, fotoğraf kesme, kırpma, boyutunu değiştirme, döndürme, parlaklık ve kontrast ayarlarını değiştirme gibi işlemleri program içerisinde kolaylıkla halledebiliyorsunuz. Programda yapılan işlemleri istenilen kadar geri alma özelliği de unutulmamış.

Programda bulunan onlarca efekt sayesinde fotoğraflarınız eskisinden daha güzel görünecek. Programda klonlama, seçme, renk kopyalama gibi araçlara da fotoğraf düzenleme sırasında kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.

download

Yorum Yazınız

*