En İyi Alanya Otelleri Hangileridir?

Alanya; coğrafya derslerinden aşina olduğumuz üzere Antalya’nın bir ilçesidir. Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden birisi olma özelliğine sahiptir. Bünyesinde hem yeşili hem de maviyi barındırmasıyla öne çıkar. Birçok kişiye göre cennetten farksız bir yerdir. Eşsiz güzelliği ile insanları büyüler.

Alanya; yaz aylarında hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgi odağı haline gelir. Nüfusu yaz aylarında dörde katlanır. Hatta, yabancı ülke vatandaşlarının Alanya’dan etkilenip buradan ev almak istedikleri de aşikardır. Yazımız sayesinde hem Alanya’da yapılacaklar hem de en iyi Alanya otelleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Oldukça keyifli bir yazı sizi bekliyor.

Alanya Gezilecek Yerler

Alanya; zannettiğiniz kadar büyük bir yer değil! Siz de ortalama üç gününüzü ayırarak Alanya’yı baştan sona gezebilirsiniz. Birçok kişinin aklında ne zaman Alanya’ya gitmeliyim sorusu bulunuyor. Takdir edersiniz ki, Alanya’yı gezip görmek isteyenler için en uygun zaman dilimi yaz aylarıdır. Siz de Nisan ayının sonu ile Eylül ayının başı arasındaki dönemde Alanya’yı gezip görme şansına erişebilirsiniz.

Biraz da Alanya gezilecek yerler hakkında bilgi verelim! Yolunuz ilk olarak Alanya ile özdeşleşmiş olan Alanya Kalesi’ne düşmeli! Burayı gezip gördüğünüz takdirde Alanya tarihi hakkında bilgi alacaksınız. Hatta, Alanya Kalesi’nin Anadolu tarihini yansıtan bir açık hava müzesi olduğu iddia edilir. İkinci sırada Kızılkule bulunuyor. En az Alanya Kalesi kadar popüler olan Kızılkule; ilçenin simgesel yapılarından birisi! Yapısı ve mimarisi ile insanları kendisine hayran bırakıyor. Bunun yanı sıra, Alanya Tersanesi, Alanya Seyir Terası, Tavşandamı Parkı, Alanya Arkeoloji Müzesi gibi yerleri de mutlaka gezip görmelisiniz.

Alanya Otelleri Sayesinde Sorunsuz Bir Tatil Yapabilirsiniz

İyi bir tatil yapmayı herkes ister. Ancak, bir tatilin sorunsuz bir şekilde başlayıp bitebilmesi için her şeyden önce iyi bir otelde konaklamak gerekir. Herkesin bütçesine ve ihtiyaçlarına hitap eden Alanya otelleri mevcuttur.

  • Kirman Hotels Arycanda De Luxe: Birçok kişiye göre en iyi Alanya otelleri listesinin ilk sırasında yer alır. Deniz kenarında yer alan bu otelde tabiri caizse yok yok! Hem açık hem de kapalı yüzme havuzları sayesinde güzel bir havuz deneyimi yaşanabilir. Bunun yanı sıra, özel plaj alanı ve SPA olanakları da insanları cezbediyor.
  • Rubi Platinum SPA Resort & Suites: Harika manzarasıyla dikkat çeken bu otelin en iyi Alanya otelleri arasında olduğunu söylemeye gerek yok! Plaja yalnızca bir dakikalık yürüme mesafesinde olması ciddi bir avantaj! Ayrıca, özel bir koyda özel bir plaja sahip olduğunu da ifade etmek gerekir.
  • Saphir Resort & SPA: Alanya’ya 33 km uzaklıkta bulunan bu otel kum – çakıl karışık plajı ile dikkat çekiyor. Manzarası harika!
  • Sirius Deluxe Hotel: Avsallar bölgesinde yer alan bu otel; müşterilerine farklı aktivite seçenekleri de sunuyor. Özel plaj alanının olması ciddi bir avantaj!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir