En İyi Akıllı Çocuk Saatleri

En iyi akıllı çocuk saatleri anne ve babaların çocuklarıyla her an iletişim içinde olmasını sağlar. Aynı zamanda çocukların sağlığını gözeten uygulamalar cihaz içinde yer alır. Akıllı saatler çevre durumunu tetkik edecek özelliklere sahiptir. Elde edilen değerlendirme ve inceleme sonuçlarının ebeveynlere anlık olarak iletilmesini sağlayan modern sistemlerden oluşur.

İlginizi Çekebilir: En İyi Akıllı Saat Marka Ve Model Önerileri [2023]

İleri teknolojili ve yeni nesil saatler, çocukların sağlığını, nitelikli olarak gelişimini, her an kontrol altında tutularak denetim yapılabilmesini sağlayacak özel uygulamalarla tasarlanmıştır. Cihazlarda birçok kullanışlı ve faydalı özelliklerden oluşan uygulamalar vardır.

Çocuklara özel olarak tasarlanan akıllı saatler, cep telefonu yerine iletişimi sağlayan özelliklerin yanında, denetim ve kontrol sistemleri, uyarı, acil durum ve konum bildirimi gibi yetişkin saat özelliklerinden farklı ihtiyaçlara göre tasarlanmıştır. Takip modu özelliği nedeniyle halk arasında akıllı saatler çocuk takip saati olarak da tanımlanıyor.

Akıllı Çocuk Saatleri Özellikleri Nelerdir?

Akıllı çocuk saati almak isteyen ebeveynler için birçok konu merak ediliyor. Konuların başında, akıllı çocuk saati özellikleri nelerdir, hangi özellikler mutlaka gereklidir, bu saatler ne işe yarar gibi sorular yer alıyor. Her akıllı saat farklı özellikler, farklı fonksiyonlar, farklı dizayn ve farklı uygulamalarla üretiliyor.

Ebeveynler hem güvenli hem işlevsel hem şık ve hem de ekonomik saat nasıl olmalı, bütün özelliklerin olduğu komplike cihaz hangisidir, nasıl seçilir merak ediyor. Akıllı çocuk saatlerinde olması gereken en önemli özellikler:

 • Anlık iletişim, bildirim, konum ve uygulamalarının çalışabilmesi için GPS özelliği
 • 30 günlük periyotta çocuğun bulunduğu konumları saat ve gün olarak bildiren ayak izi özelliği
 • Saat içinde farklı birçok özellik olduğundan çocuğun kullanabileceği yaşına uygun özellikler
 • Anlık durum ve ihtiyaç haline iletişim sağlanabilmesi için arama özelliği
 • Tehlike ve tehdit anlarında tek tuşla bildirim sağlayan SOS acil yardım özelliği
 • Fonksiyonlarının ve birçok özelliğinin randımanlı çalışabilmesi için su geçirmezlik özelliği
 • Fotoğraf çekme ve ebeveyne anlık durum bildirimleri için kamera özelliği
 • Güvenli alan ihlali bildirimi için elektronik çit özelliği
 • Dikkatini derse odaklamasını sağlamak için uzaktan devreye alınan ders modu özelliği
 • Uzun saatler dayanım gösteren pil seviyesi özelliği
 • Denetim, kontrol ve takip yapılabilmesi için kişiye özel güvenlik sistemleri özelliği
 • Aktif çocuklara uygun hareket özgürlüğü sağlayan ergonomik tasarım özelliği

En Kaliteli ve Fonksiyonel Akıllı Çocuk Saatleri

Teknolojinin hızla gelişmesi ve kullanım yaşının gittikçe düşmesi endişe verici olsa da uygun fonksiyon ve model seçimleri, yaşa göre önemli güvenlik ihtiyaçlarını karşılıyor. Yaşanan kötü çevre olayları çocukların korunmasını ve güvenliğin önemini artırmaktadır. Gelişen teknolojiyle birlikte yaşa uygun özelliklerle tasarlanmış akıllı saatler, ebeveynler için güven ve huzur sağlıyor. İşte en uygun, kaliteli ve yaşa uygun özelliklere sahip akıllı çocuk saatleri!

Elari 4GR Akıllı Çocuk Saati

Elari 4GR akıllı çocuk saati şık tasarımı ve basit kullanışlı arayüzüyle hem çocuk için hem de ebeveyn için kolaylık sunuyor. Kendine ait takip yazılımı ve kaliteli ekran özelliği ebeveynler tarafından beğenilen özellikler sağlamaktadır. Türkçe destekli Android özelliği de kullanıcılara kolaylık sunuyor. Çocukların öğrenme alışkanlığını ve zekasını geliştirici oyun özellikleri saate olan ilgiyi de fazlasıyla artırıyor.

 • Avantajları: Görüntülü arama(4G), Alarm, Birden çok tema ve arayüz seçeneği, SOS, Fotoğraf çekme, Suya dayanıklı, Sınıf modu, Oyunlar.
 • Dezavantajları: Ortam dinleme sesi yok.

 

En İyi Akıllı Çocuk Saatleri

4G teknolojili saat görüntülü arama, hassas konum bildirimi ve anlık ortam dinleme, ortam fotoğrafı çekme özellikleri sunuyor. Güzergâh dışı bildirimleri elektronik çit özelliğiyle anlık olarak yapılıyor. Bu özelliğin bulunması markanın hızlı bir yükseliş yakalamasını da sağlamıştır. Bunun yanında saat, belirli numaraları arama ve aranma özelliği çocuğa güvenli kullanım sağlıyor. Kaliteli tasarımı, su geçirmez özelliği ve görüntülü arama modu hem çocuklar hem de ebeveynler için eğlenceli tercihleri oluşturuyor.

Smartbell Q500/2020 Akıllı Çocuk Saati 

Smartbell Q500/2020 akıllı çocuk saati dayanıklı ve kullanışlı özellikleri yanında, ekonomik ve fonksiyon çeşitliliğiyle öne çıkıyor. Renk seçenekli silikon kayışı dayanıklı, matematik oyun özelliği eğlenceli, SOS tuş modunda anlık ebeveyn bildirimi güvenliği de bulunmaktadır. Uzaktan ortam dinleme ve fotoğraf çekme özelliği olan akıllı saatin uzun pil dayanım süresi de tatmin edici özellikleri arasında yer alıyor.

 • Avantajları: Uygun fiyatlı, Ortam dinleme, Sesli mesaj ve arama özellikleri, Matematik oyunu, Adım sayar, Alarm, Ders modu
 • Dezavantajları: Konumda yanlışlıklar çıkabiliyor ve sesi az.

En İyi Akıllı Çocuk Saatleri

Sim kartlı saat çift yönlü arama özelliği sunuyor. Alarm ve su geçirmez özelliğine sahip akıllı saat, ders modu, adım sayar ve nano sim kart özelliklerine sahiptir.  Sim karta 10 adet numara kayıt özelliği, kayıtlı olmayan numara aranmama avantajı bulunuyor. Dayanıklı, fonksiyonel ve uygun fiyatlı model ebeveynlerin ihtiyaç duyduğu bütün özellikleri taşıyor.

TCL MT40X Akıllı Çocuk Saati 

TCL MT40X akıllı çocuk saati şık tasarımı ve yeni nesil uygulamalara donatılmış özellikleriyle en çok tercih edilen modellerin başında geliyor. Mavi ve pembe olarak iki renk alternatifi bulunuyor. Dayanıklı, güvenli ve estetik tasarıma sahip model, 4G bağlantısı ve sim kart desteğiyle kullanışlı arayüze sahip. Modelde standart olarak, görüntülü konuşma, 1,54’’ inç 2D ekran, ivme ölçer, eş zamanlı izleme özelliği bulunuyor.

 • Avantajları: SMS ve sesli mesajlaşma, Görüntülü arama, Adım sayar, Hava durumu, Sınıf modu, Alarm, Pil Gücü, Konum Belirleme, Suya dayanıklı.
 • Dezavantajları: Yüksek fiyat.

En İyi Akıllı Çocuk Saatleri

Toza ve suya karşı dayanıklı tasarıma sahip modelin menüleri, basit ve anlaşılır özelliklere sahip. Otomatik planlı açma kapatma ve dokunmatik özelliklerden oluşuyor. Bir haftaya kadar kullanım özelliği saylayan uzun pil ömrüyle dikkatleri çekiyor. Wifi, Bluetooth, hassas konum bilgisi ve elektronik çit özellikleri üst düzey güvenliği destekliyor. Hafif, kullanışlı ve modern saat fonksiyonel özellikleriyle ebeveynlere destek oluyor.

Bilicra Vision Akıllı Çocuk Saati

Bilicra Vision akıllı çocuk saati beş farklı renk seçeneğiyle öne çıkıyor. Tercih edilmesini sağlayan en önemli özellikler arasında görüntülü konuşma, hafif tasarımı ve ergonomik yapısı oluşturuyor. Sim kart özelliği saate telefon özelliği veriyor. Çocuğun telefon ihtiyacını karşılayan modelde alan ihlali bildirimleri anlık olarak yapılıyor.

 • Avantajları: Uygun fiyatlı, SOS özelliği, Ön kamera ile fotoğraf çekme, Hassas konumlandırma, Sesli mesaj gönderme, Suya dayanıklı.
 • Dezavantajları: Düşük ekran çözünürlüğü.

En İyi Akıllı Çocuk Saatleri

Akıllı saatte bulunan sim kart ve wifi özelliği kolaylık sağlıyor. Yerli üretim modelde konum bilgisi, 4G desteği, SOS acil durum bilgisi ve çağrıları, suya ve toza karşı yüksek dayanıklılık özellikleri bulunuyor. Yazılı ve sesli mesaj özellikleriyle ekonomik fiyatı ebeveyn kontrolü açısından en çok beğenilen özelliklerini oluşturuyor.

Kallow Z10 Akıllı Çocuk Takip Saati

Kallow Z10 akıllı çocuk takip saati IOS ve Android işletim sistemleriyle uyumlu ve eğlenceli renklerden oluşan tasarımlarıyla tercih ediliyor. Geliştirici oyun özellikleri çocukların eğlenceli vakit geçirmesini sağlıyor. Ebeveynler için uzaktan takip ve güvenliği mükemmel derecede sağlıyor. Ortam sesi dinleme ve görüntü kaydetme özellikleri bulunuyor.

 • Avantajları: Alarm, SOS özelliği, Ortam dinleme.
 • Dezavantajları: Konum tespitinde yanlışlıklar.

En İyi Akıllı Çocuk Saatleri

Kolay kullanımlı SOS özelliği devreye girme hızı ve arama yapma özelliği güvenliği artırıyor. Alan ihlalini anında bildiren elektronik çit özelliği ebeveynlere rahatlık sunuyor. Kurulumu ve kullanımı basit olan cihazın ayak izi özelliği bulunmaktadır. 10 farklı sabit numara dışında aramaya kapalı oluşu, ders çalışma modu tercih edilmesini sağlıyor.

Onkatech Q500S/2021 Akıllı Çocuk Takip Saati

Onkatech Q500S/2021 akıllı çocuk takip saati en çok satan model olarak dikkatleri çekiyor. Akıllı saatte bulunan çocuk güvenliği ve ebeveyn kontrol özellikleri oldukça başarılı bulunan modelin şık tasarıma da çok beğeniliyor. Uzaktan dinleme ve izleme özellikleri maksimum düzeyde güvenliği sağlamaktadır. Alan ihlali için elektronik çit, SOS ve konum bildirimleri, ayak izi özelliği güvenlik için gerekli bütün ihtiyaçları karşılıyor.

 • Avantajları: Küresel konumlama özelliği, SOS özelliği, Elektronik çit, Ayak izi özellik desteği, Şarj uyarısı, Ders modu sistemi, Ortam sesi dinleme, Matematik oyunu
 • Dezavantajları: Konum tespitinde yanlışlıklar.

En İyi Akıllı Çocuk Saatleri

Telefonla konuşma, belirlenen numaraları arama özellikleri ebeveyn ve çocuk için üstün özelikler sağlıyor. Eğlenceli matematik oyunu ve ders modu bulunuyor. Yüksek düzeyde hassas konum bildirimi, görüntülü konuşma özelliği ebeveynler için rahatlatıcı özellik sunuyor. Çocuk tarafından kapatılamayan özellik cihaza ekstra ayrıcalık kazandırıyor.

Twox Akıllı Çocuk Takip Saati

Twox akıllı çocuk takip saati şık tasarım ve renklere sahip model hem kız hem de erkek çocuklara hitap ediyor. Canlı konum takibi ve elektronik çit özelliği üst düzey güvenliği oluşturuyor. Görüntülü sesli arama özelliği telefon ihtiyacını karşılarken ekstra güvenlik sağlıyor. Kayıtlı 10 numara dışında arama ve aranma yapmıyor.

 • Avantajları: Ortam görüntüsü alma, Anlık konum takibi, Sesli arama özelliği, SOS özelliği,Elektronik çit, Ortam sesi dinleme, Ayak izi takip desteği.
 • Dezavantajları: 

En İyi Akıllı Çocuk Saatleri

Ders çalışma modu, ayak izi özelliği ve kullanışlı dokunmatik arayüzü fonksiyonel özellik sağlıyor. Açma kapatma düğmesine basılarak kolaylıkla devreye giren SOS arama ve konum bildirim modu hem çocuğa hem de ebeveyne rahatlık sunuyor. Üstün güvenlik özellikleri açıcından tercih edilen modelde her özellik standart olarak bulunuyor.

Piranha 9925 Gps Takip-Sos Akıllı Çocuk Saati

Piranha 9925 Gps takip-sos akıllı çocuk saati markanın verdiği güven ve kaliteyle ön plana çıkıyor. Akıllı saat modelinde sim kart ve 4G desteği bulunuyor. SOS acil arama modu, GPS ve hassas konum bildirimleri, elektronik çit modu, uzaktan konum kontrolü, yazılı ve sesli mesaj, sesli arama özellikleri standart olarak yer alıyor.

 • Avantajları: Sade ve şık tasarım, SOS özelliği, Saat kolundan çıktı uyarısı, Su geçirmezlik özelliği, Sesli arama
 • Dezavantajları: Düşük malzeme kalitesi, düşük pil ömrü.

En İyi Akıllı Çocuk Saatleri

Şık tasarımlı akıllı saatin çift taraflı konuşma özelliği, çocuklar için telefon ihtiyacını karşılıyor. Geliştirici ve eğlenceli oyunlar, ders modu, kayıtlı numara dışında arama yapmama özelliği ebeveynleri rahatlatan özellikleri oluşturuyor. Suya ve toza dayanıklı tasarımı uzun kullanım ömrü sağlıyor.

Wiky Watch 4g Akıllı Çocuk Saati

Wiky Watch 4g akıllı çocuk saati ihtiyaç duyulan güvenlik gereksinimlerinin çoğunu karşılıyor. Yerli üretim olan model performans ve fiyat açısından öne çıkıyor. Şık tasarıma sahip kullanışlı ve pratik arayüzüne sahip model 4G, IOS ve Android işletim sistemlerini destekliyor. Ayak izi özelliği, elektronik çit bildirimleri, sınırsız rehber özelliği bulunuyor.

 • Avantajları: Sesli mesajlaşma ve görüntülü arama, Yazılı mesaj atma, Elektronik çit desteği, Anlık konum takibi, Adım sayar, Led fener, SOS, Su geçirmez.
 • Dezavantajları: Sesli arama yapılmıyor.

En İyi Akıllı Çocuk Saatleri

Hassas dokunmatik ekranı, geliştirici matematik oyunu ve kendi içinde fotoğraf albümü yer alıyor. Görüntülü konuşma özelliği, anlık konum bildirimi, bluetooth ve kamera özellikleri bulunuyor. Ergonomik tasarıma sahip akıllı saat su geçirmez özelliği, mesajlaşma ve ders moduyla çocuklar ve ebeveynler tarafından tercih edilmesini sağlıyor.

Dijikid 4.5g Akıllı Çocuk Saati

Dijikid 4.5g akıllı çocuk saati Türkiye’de oldukça fazla ilgi görüyor.  Üç farklı renklerden oluşan şık tasarımlı seçenekleri bulunuyor. Saatin arayüzü oldukça sade ve kullanışlı özelliklerden oluşuyor. 4,5 G özellikleri ve uygulamaları açısından zengin seçenekler sunuyor. Sim kart destekli saatte bluetooth, görüntülü konuşma, Face ID, ders modu, SOS bildirimleri, ayak izi özelliği, koldan çıkma anında hassas konum bildirimi gibi birçok gerekli güvenlik özelliği bulunuyor.

 • Avantajları: Saat kolundan çıktı uyarısı, 4.5G özelliği, Görüntülü arama, Suya dayanıklılık, Elektronik çit, SOS, 11 farklı duvar kağıdı, İngilizce oyunlar, Translate özelliği, Haftalık ders programı özelliği, Kamera selfie çekim modu, Haritadan anlık konum takibi,
 • Dezavantajları:

En İyi Akıllı Çocuk Saatleri

Saatte eğlenceli ve geliştirici özellikler, hesap makinesi fonksiyonu, alarm ve kronometre gibi ekstra birçok özellik bulunuyor. Translate ve İngilizce oyunlar da saat özellikleri arasında yer alıyor. Üst düzey güvenlik uygulamaları yanı sıra geliştirici ve faydalı özellikleri büyük beğeni oluşturuyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir