Apple-iOS Mobil Cihazlar

En çok kar eden telefon üreticisi: Apple

Telefon satışlarına baktığımız zaman Android işletim sistemli cihazların dünya pazarının çoğunu elinde bulundurduğunu biliyoruz. Ama iş kar etmeye gelince herhangi bir Androdli cihaz üreticisi Apple’a yaklaşamıyor bile. En çok kar eden telefon üreticisi Apple olarak karşımıza çıkıyor.

Dünyanın en çok telefon satan şirketi Samsung, Apple’a yaklaşamadı bile. Son zamanlarda fiyat performans telefonlarının piyasayı alt üst etmesi nedeniyle Androidli cihaz fiyatlarının iyice aşağıya düşmesi Samsung gibi şirketleri de zor duruma sokuyor. Bildiğiniz gibi Samsung’un karı son zamanlarda oldukça düşük kaldı.

Apple ise pazar karlılığının %93’ünü elinde bulunduruyor. Geçtiğimiz sene 18 milyar $ gelir açıklayan Apple inanılmaz kar elde ediyor. Toplam telefon satışlarından elde edilen 100 $ karın 93 $’ı Apple’a ait.

Tavsiye Yazı:  Ucuza iPhone 5 alma formülü

Apple’ın fiyat politikasını herkes biliyor. Telefonlar çok ucuza Çin’de üretiliyor. Dünyada da en yüksek fiyata satılıyor. Ülkemizde yer alan Apple Store’a gittiğinizde ve bir iPhone 6 almaya çalıştığınızda 2 bin Lira’dan 3 bin Liraya kadar fiyat seçenekleri var ve bu paraya ülkemizde araba almak bile mümkün. Apple’ın fiyat politikası düşük maliyet yüksek satış fiyatı olarak karşımıza çıkıyor.

apple

Yorum Yazınız

*