Programlar Tanıtımlar

EaseUS System GoBack ile Sisteminizi Geri Döndürün

Bilgisayarlarımızda format atmak ne kadar kolay görünse de arkaplanda birde format sonrası var ki durum içler acısı. Bazen format atarsınız bir şey unutulur veya sistem yine düzün çalışmaz vs. her şey olabilir. Bugünlerde de malum windows 10’a geçiş için bir yoğun talep var. Özellikle ücretsiz olarak bildirim olarak gelmesinden dolayı çoğu kullanıcı windows 10’a geçiş yapıyor. Bende merak edenlerdendim ki Allah’tan ürün inceleme için tablet içinde windows 10 gönderildi.

Windows 10’a geçiş sonrası memnun kalanlar kalmayanlar olarak ikiye ayrılanlar var. Memnun kalanlar için sorun yok fakat memnun kalmayanlar maalesef onlar için tekrar geriye dönme durumu söz konusu olduğu için sıkıntılı süreç oluyor.

Bu anlamda işinizi kolaylaştıracak belki bir şeyler arayarak bu yazıya gelenler için birazdan anlatacağım uygulama ile kolaylıkla çözebilirsiniz.

İşte işinize yarayacak sizi windows 10 veya farklı sistemden tekrar eski sisteminize geri dönüş yaptıracak program “EaseUS System GoBack Free“.

Bu program sayesinde yükselttiğiniz işletim sisteminden tekrar eski sisteminize geri dönebilyorsunuz. Ücretsiz olarak sunulan programı buradan indirebilirsiniz.

Tavsiye Yazı:  Bombacı Robot Oyunları

Bu programı uygulamalarınız uyumsuz çalıştığında, veri kaybı olduğunda, yeni işletim sisteminin düzgün çalışmadığı durumlarda rahatlıkla kullanılabilir. İşletim sisteminizi restore ettiğinizde tekrar uygulamaları kurmanıza gerek kalmamaktadır.

Kullanımı da oldukça basit.

EaseUS System GoBack Free Nasıl Kullanılacak ?

1- Programın Kurulması

go_back-1

 

go_back-2

Öncelikle işletim sisteminizi yükseltmeden önce kurunuz. Programı kurduktan sonra yedek al butonu ile yedek alınacaktır. Eğer “EaseUS Todo Backup” programı yüklü değilse uyarı verecek ve yüklenmesini soracak. Yüklemesini kabul ederek güvenli yedek alabilirsiniz.

2- Programda yedek al butonuna basınca program güvenli yedeği oluşturacak.

go_back-3

3- Eğer siz tekrar geriye dönecekseniz. Sistem geri dön butonuna basarak program eski sistemi geri yükleyecektir.

go_back-4

İşlemler bu kadar sizce de basit değil mi ?

Programın İndirme Adresi: http://www.easeus.com/tutorial/system-go-back.html

Yorum Yazınız

*

1 Yorum

  • tedbir amaçlı kullanılabilir ama yedek alınmadıysa ne olacak, çok pratik adımlar var. Double driver ile driver yedekleri alırsanız format sonrası yine double driver ile toplu yükleyebilirsiniz. hatta cloud hesabımda yedekledim ben. usb ye OS flashlayıp formatı atınca çok pratik oluyor. program setuplarınıda varsa ssd yoksa hdd de bölümlendirdiğiniz küçük bir alanda saklarsanız sisteme fiziki bir hasar verilmedikçe müdehalede bulunulmadıkça çok saklayabilirsiniz.