hosting
Teknoloji Haberleri

Dünyanın Çivisi Mi Çıktı BlockChain Dini Nedir?

Başlığı yanlış okumadınız BlockChain 0xΩ isminde bir din tanıtıldı. Tamamen teknolojik gelişmelere dayanarak 40 sayfalık da bir din bilgirgesi kutsal kitap niteliğinde tanıtıldı. Dinin temeli herhangi bir baskı veya otoriteden bağımsız olmaya dayanıyor. BlockChain dini nedir açıklıyoruz.

BlockChain dininin kutsal kitabı olarak 40 sayfalık alev kağıtları dağıtıldı. Öğretileri burada yazıyor. En önemli özellikleri ise inananları tarafından bu öğretiler değiştirilebiliyor. “İnanç setlerinin çok daha hızlı bir şekilde güncellenmesine izin verebilecek dini bir çerçeve sayesinde bu dine inanış, demokratikleşmeyi getirecek” şeklinde yapılan açıklama da oldukça ilgi çekti. Bir dine inanan insanlar o dinin bir oteritesine de bağlı oluyor. Bu nedenle din üzerinde çok az etki gösterebiliyor. Bu durum başkaları tarafından size dayatılanları uygulamanız gerekiyor şeklinde yorumlanıyor. Lakin semi dinlerin gerçeği bu değil. Semi dinlerin yaratıcı tarafından gönderilen kutsal öğretileri bulunuyor. Hristiyanlık ya da musevilik gibi dinlerin öğretileri maalesef insanlar tarafından değiştirilmiş olsa da dinimiz müslümanlığın kitabında günümüze kadar herhangi bir değişiklik olmamış, ilk indiği gün gibi kalmıştır.

Tavsiye Yazı:  3D Yazıcıdan Örümcek Robot

Dinimiz aksine BlockChain dininde yaptığınız iyilik ve yardımların nereye gittiğini görmek gerekli görülüyor. Bu sayede insanların iyiliğin sonuçlarını görünce daha yardım sever olması ön görülüyor. Bizim dinimizde ise bir elin verdiğini diğeri görmeyecek öğretisi bulunuyor. Bu sayede insanlar kibirden veya sosyal üstünlük saçmalığından uzaklaşmış oluyor. Bir çok insan için BlockChain dini paraya ve finansal ihtiyaçlara dayandırılıyor.

Yorum Yazınız

*