Tanıtımlar

Dm ne demek – Instagram DM nedir, Ne için kullanılıyor ?

Sosyal Medya hayatamıza girdiğinden beri internete has terimlerde çoğalmaya başladı. Özellikle Instagram’da kullanılan GT, UNF, DM gibi terimler kullanıcılar tarafından çoğu zaman merak edilmekte. Instagram uygulamasında bazı profillerin biyografi kısımlarında yer alan NO DM , DM atmayın, x DM gibi terimler sıklıkla yer almakta.

DM’nin anlamı nedir ?

https://www.teknoli.com/instagram-dm-ne-demek/

Hayatımıza Instagram’a giren girem DM kelimesinin anlamı ise kendisi kadar kısa. DM, ‘direct message’ yani direkt mesaj kelimelerinin baş harfleri ile meydana gelmekte. Sosyal medyada genellikle Instagram’da kısaca ‘Dm’den gönderdim’, ‘Dm atın’ gibi kullanıldığında ise o kişiye mesaj atıldığını veya atılmasını istediğini dile getirmektedir.

DM atmak nedir, DM göndermek nedir gibi konularda merakanını gideren kullanıcılar arasında bazen DM atmayı beceremediğini dile getirenler var. DM teriminin anlamı kadar bunu uygulamaya koymakta bir o kadar basit aslında.

Tavsiye Yazı:  MP3 İndirme Programı

DM yani mesaj atmak istediğiniz Instagram profilini açın ve sağ üstteki 3 noktalı menü tuşuna dokunun. Ardından açılan pencerede “Mesaj gönder” seçeneğini seçin. Ardından mesajınızı yazarak gönder tuşuna dokunabilirsiniz. Instagram üzerinde karşılıklı takipleşmediğiniz kişilere de yani kısacası herkese DM atabilirsiniz. Ancak karşılıklı olarak takipleşmediyseniz veya o sizi takip etmediyse mesajınız Mesaj istekleri kısmına gidecektir ve o kişide hali ile mesajınızı zor görecektir.

Yorum Yazınız

*