Mobil Cihazlar

Discovery 2 Android L Güncellemesi Alacak mı?

General Mobile’ın piyasada en çok tutulan cihazlarından biri olan Discovery 2 hangi güncellemeleri alacak? Piyasaya Android 4.4.2 ile sunulan cihaz acaba Android 4’ün devamı olan Android L’yi alacak mı?

Öncelikle hatayı Google’ın yaptığını söylemeliyim. Çıkarttığı işletim sistemlerini düzgün bir hale getirmeden, yeterince stabil yapmadan hemen yenisini çıkartıyor. Apple’a bir bakın. iOS’un kaç tane versiyonunu çıkarttı. Stabil yapana kadar uğraştı. Ancak Google’da böyle bir şey yok. Eğer Android ceplerde olan donanımlar Apple’ın cihazlarında olsa Apple’ın cihazları yenilmezdi. Çünkü sistemleri çok stabil.

Peki, General Mobile firması ne yapacak? Güncellemeler devam edecek mi? Öncelikle küçük bir firma olarak GM’nin birçok güncelleme verdiğini belirtmeliyim. Discovery’e Android 4.4.2 sözü veren ve şimdilik betasını yayınlayan firma devamını getireceğine söz verdi. Demem o ki Discovery 2’ye Android L gelmeyecek diye bir kaide yok. GM bu şekilde çalışmaya devam ederse hem daha çok satacak, hem de daha güzel telefonlar ortaya çıkartacak.  Şu da bir gerçek ki GM firması LG, HTC, Sony, Samsung firmalarıyla yarışamaz. Güncelleme konusunda Nexus ile hiç mi hiç yarışamaz. Android L gelirse öncelikle az önce saydığım markalara gelir ve ardından (aradan ne kadar zaman geçer bilmiyorum) Discovery’e de gelebilir.

Tavsiye Yazı:  Apple güncellemeleri sıklaştırdı

GM firmasının bu çalışkanlığını takdir ediyor ve yazıma burada son veriyorum.

Yorum Yazınız

*