İnternet

Dekoratif Lambader Kullanımı

imagesEvde gece lambası, masa lambası gibi ek aydınlatma ürünü olarak kullanılan ancak daha fonksiyonel ve dekoratif bir görünüme sahip olan ayaklı lambalara lambader denir. Dekoratif evlerin vazgeçilmezi olan kullanıldığı alana ayrı bir hava katan lambaderler daha şık bir görünüm oluşturuyor. Ev dekorasyonu için evmanya’dan lambader alırken duvar renklerine, perdelere dikkat edilerek oda içerisinde hoş bir ambiyans oluşturularak sadece lambader kullanımı ile büyük fark oluşturmak mümkün.

Lambader seçiminde evin dekorasyon konusuna uygun modeller seçilir. Ev’de daha çok otantik ve doğal bir ortam oluşturulurken ceviz ağacından yapılma üçayaklı ya da merdiven şeklinde ki lambaderler tercih edilir. Daha modern ve çağdaş bir odaya sahip olmak içinde lambader tercihinde metalden üretilip esnek ve oval çizgilere sahip pastel renk tonlarına lambaderleri kullanmak çok daha uygundur.

Perdelerin yanında pencere yakınında kullanılacaksa son yıllarda moda olan zebra perdelerle birlikte, zebra desenli lambaderlerin kullanımı perdelerle uyumlu bir kombinasyon sağlayacağından evin dekorasyonunu tamamlar ve absürt bir görünümde sergilemez.

Lambaderlerin diğer bir kullanım amacı da ışıkla ayrıntıları fark ettirmek ve çeşitli yerlerde yine ışıkla geçişi sağlamaktır. Kanepe arkasında karanlıkta kalan kısımlar geceleri lambader ile aydınlatarak karanlık kısımlar aydınlatılabilir ve dikkat çekici görüntü oluşturulabilir. Evin farklı yerlerinde, merdivenlerde, salonlarda benzeri yerlerde kullanılarak hoş ayrıntılar ortaya çıkar.

Tavsiye Yazı:  Yeni GSM Operatörünüz BİMCell

Lambaderlerde Aydınlatma

Dekoratif tasarım olarak kullanmanın yanında ders ve iş hayatında kullanılabilir. Öğrenci evlerinde, genç odalarında geceleri ışık yapmak yerine lambader kullanımı daha iyi bir aydınlatma sağlamakla beraber enerji tasarrufu da sağlar. İş yaşamında da proje çiziminde, hesaplamalarda ve çeşitli amaçlarda kullanılarak işe olan konsantrasyonu arttırır.

Evmanya’dan lambader alırken bunlara dikkat edilerek hem tasarruf yapılır hem de dekorasyona katkı sağlanmış olur. Modern evlerin vazgeçilmezi olan ve tasarım olarak büyük katkılar sağlayan lambaderler aydınlatma ve dekorasyon amacıyla kullanılacak en iyi modellerden biridir. Birbirinden farklı yüzlerce renk ve model seçeneği bulunan her evin dekorasyonuna uyum sağlayacak uzun yıllar boyu güvenle kullanacağınız lambaderler ile yaşam alanlarınızı güzelleştirin.

 

Yorum Yazınız

*