Tanıtımlar

Cem Boyner’in Kitabı

Boyner Grup’un CEO’su olan Cem Boyner, vizyon sahibi kişiliği ve perakende sektöründeki başarısı ile tanınır. Türkiye’nin en başarılı iş insanlarından biri olan Cem Boyner, aynı zamanda TÜSİAD’ın en genç başkanı olma unvanını da elinde bulundurur. Yaptığı girişimler ve yakaladığı başarılarla öne çıkan Cem Boyner, iş dünyasındaki ilklerin altına her zaman imzasını atmıştır.

Önceleri Çarşı Kart ismiyle başlatılan ve sonrasında Advantage Card adını alan girişimi ile Türkiye’nin alışveriş anlayışında adeta bir devrim yaratan Cem Boyner, Avrupa’nın ilk taksitli kredi kartını geliştiren isim olarak önemli bir başarı elde etti. 2003 yılında global bir anlayış ve vizyonla, Cem Boyner başkanlığında ortaya çıkarılan T-Box projesi, Cem Boyner’in öncülüğünde hayata geçen yaratıcı projelerden bir tanesidir. Büyük başarı yakalayan marka ile Cem Boyner, vizyonunu ve yaratıcılığını bir kez daha ortaya koymuş oldu. 12 yıllık hayalini gerçekleştirerek 2012 yılında YKM’nin satın alınmasını gerçekleştiren Cem Boyner, böylelikle Boyner & YKM projesini gerçekleştirdi. Türkiye’nin dört bir yanında hizmet veren Boyner & YKM, en önemli mağazalardan biri haline geldi. E-ticaret alanında Morhipo.com’u geliştirerek girişimci kimliğini bir kez daha ortaya koyan başarılı iş insanı Cem Boyner girişimleri, 2015 yılında da Hopi’yi tanıtarak dijital devrime de öncülük etmiş oldu.

Başarılı iş yaşamı, politik kimliği ve yenilikçi projeleri ile her daim ön planda olan Cem Boyner, iş dünyasındaki başarıları kadar hobileriyle de adından sıkça söz ettirdi. Lise yıllarından itibaren fotoğrafçılık yapan Cem Boyner, fotoğrafçılığın yanı sıra dalgıçlık ve kick-boks gibi birçok hobiyle de amatör ya da profesyonel düzeyde ilgilenmektedir.

Tavsiye Yazı:  Karadeniz’e Giderken Otobüs Biletim govego’dan!

Uzaktaki Yakın Yakındaki Uzak

Uzun yıllardır fotoğrafçılık ile ilgilenen Cem Boyner, sanatçı kimliğiyle de öne çıktı. Cem Boyner’in ilk kişisel sergisi, 1990 yılındaki “Sualtı” isimli sergisi oldu. 2005 yılında “Yakındaki Uzak Uzaktaki Yakın” isimli kişisel sergisini açan başarılı iş insanı, birbirinden özel ve sanatsal fotoğraflarını Topkapı Sarayı’ndaki Tarih Vakfı Tarihi Darphane Binaları’nda sergiledi. “Bedenlerimiz ve yüzlerimiz… Uzakta sandığımız insanların ruhları ile bize dokunuşları, elimizin altında sandıklarımızın belki de hiç bizimle olmayışları…” sözleri ile paylaşılan fotoğraflar, Cem Boyner’in objektifindeki ifadeler olarak tanımlanarak iki ayrı kitapta toplandı.

6 yıllık çalışmalarının sonucunda ortaya çıkan “Uzaktaki Yakın” ve “Yakındaki Uzak” isimli iki kitap, Cem Boyner’in beden ve bakışlara yüklediği anlamı başarıyla sunmaktadır.

Uzaktaki Yakın isimli ciltte maskesiz insanlardan söz eden Cem Boyner, fotoğraf çekimi kadar karşılıklı bir ruh çekimi olduğundan da bahsetmiştir. Yakındaki Uzak isimli cildinde ise bedenin nesnesini değil, duygusunu tespit ettiği notunu paylaşan Cem Boyner, bedenin bambaşka algılar içinde oluşunu ortaya koymuştur.

Sosyal sorumluluk projeleri ile de ön plana çıkan başarılı iş insanı Cem Boyner, kitapların satışından elde edilecek gelirin bir bölümünün Dokuz Eylül Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi güzel sanatlar fakültelerinin fotoğraf bölümlerine bağışlanacağını açıklamıştır.

Yorum Yazınız

*