British Shorthair Fiyatları 2023

British Shorthair Fiyatları konusunda net bir değer verilecek olursa kedinin kürk rengi, soy hattı ve yaş durumuna bağlı olarak 3000 TL ile 13.000 TL arasında bir değere sahip olduğu söylemek mümkündür.

Değişkenlik gösteren fiyat aralığını etkileyen birden fazla faktör vardır. Sahiplenme öncesi bu faktörlere dikkat etmek son derece önemlidir. Kedinin cinsiyeti sağlık durumu şecere ve aşı durumu gibi faktörler fiyatı makul derecede arttırabilir yada azaltabilir.

British Shorthair Fiyatları 2023
British Shorthair Fiyatları 2023

British fiyat aralığını değiştirebilen bir diğer faktör ise eğitim durumudur. Kedinin ne kadar eğitim konusunda ilerlediğini saatler mi öncesi sorgulamak ve fiyatı ona göre değerlendirmek gerekir.

British shorthair fiyatları diğer cins kedilere göre çok daha uygundur. Aynı zamanda çok fazla dikkat çeken ve karakteristik özellikleri ile sevilen bir cins kedi olduğu için sıklıkla tercih edilir.

Sevimli gözlerin ve tombul yüz hattı ile öncelikle çocukların dikkatini çeker. Çocuklu aileler için ideal bir cins kedidir. Ev yaşamına kolay şekilde uyum sağlar. Ev içerisinde bulunan diğer evcil hayvanlara karşı temkinli olsa da zamanla alışır.

Kedi Sahiplenme sonrası kedinin eve alışması için dikkat edilmesi gereken pek çok detay vardır. Özellikle ilk geldiği zamanlarda çevreye karşı temkin yaklaştığı için diğer evcil hayvanlarla en azından belli bir süre aynı odada bulunmaması gerekir. Kendine ait yatağının mama kabının ve oyuncaklarının bulunması son derece önemlidir.

Kaliteli mamalar tüketip uyku rutinini uyunması ve aşılarını yaptırılması dahilinde ortalama olarak 14 ila 20 sene arası yaşar. Bu yaş aralığını yavruluk döneminde ekstra özenli besleme uygulandığı takdirde yaşam süresini uzatmak mümkündür.

Zeki ve son derece aktif bir kedi olduğu için günlük egzersizini atmak adına çeşitli oyunlar ve aktiviteler gerekir. Bu aynı zamanda kolay eğitimi almasına ve zekasına geliştirmesine yardımcı olur. Oyunlar sayesinde önce tuvalet eğitimi sonra evde var olan bazı kurallar daha kısa sürede ve kalıcı olarak öğretilebilir.

Ev ve apartman yaşamını uyumlu bir cins kedi olduğundan tercih edilebilir. Konuya ek olarak sahibine karşı duygusal  bağ ile bağlıdır. Tüm detaylı bilgi ve sağlıklı yavruları bulabileceğiniz bir link bırakıyorum :

https://www.patibul.com/56/british-shorthair

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir