Nasıl Yapılır ?

Blogger’da Zaman Ayarlı Yayın Sırları!

Blogger’da zaman ayarlı yayın yapmak isteyip de yapamayan Blogger kullanıcıları bu makalemi okuduktan sonra zaman ayarlı yazının yapıldığını tam olarak öğreneceksiniz. Daha önce de buna benzer bir makale yayınlamıştık. Ancak dikkatimi çeken bir ayrıntı ile o makalede bir şeylerin eksik olduğunu fark ettim. O makalede eksik olan zaman ayarlı yayın yerine sizin taslak yapmanızdı. Ancak zaman ayarlı yayını tam anlamıyla yapabileceğiniz bir makale yazıyorum ve çok kolay bir şekilde artık zaman ayarlı yayın yapabileceksiniz.

İlk olarak bir yayın oluşturmakla işe başlayalım. Bir yayın oluşturunuz. Yayın oluşturduktan sonra her şeyini tamamlayın. Etiket ve buna benzer işleri ayarlayın. Daha sonra aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi yazıyı program yapacaksınız. Yazıya program yapa tıkladığınız zaman orada bir takvim çıkacak. Takvimde hangi tarihte yayınlayacağınızı seçeceksiniz. Daha sağ üst köşedeki saat ayarını yapın. Saat ayarını yaptıktan sonra tamamlandı deyin. Ondan sonra saat ve tarih ayarları kapanmış olacaktır. Kapandığı zaman kaydet demeyeceksiniz. Yayınla diyeceksiniz. Yayınla dediğiniz zaman yazı yayına girmez. İşte hatayı burada yaptınız. Kaydet dediniz, sonra listeye bir baktınız ki taslaklandı diyor. Halbuki planlandı demesi lazım. Siz anlattıklarımı yaptığınız zaman yazı planlandı yazacak.

Tavsiye Yazı:  PowerPoint Sunum Sayfasına Animasyon Eklemek

Yazının planlanması bu şekilde yapılacak. Taslaklanma işlemi planlanma işleminden farklıdır. Aradaki bu farkı bildiğiniz zaman her şeyi tamamen öğrenmiş olacaksınız.

Yorum Yazınız

*