Nasıl Yapılır ?

Blogger’da Yazı Nasıl Zamanlanır?

Google’ın bedava blog hizmetlerinden biri olan Blogger’ı tam olarak kullanabiliyor musunuz? Bir sürü özelliği, ayarı ve sırrı olan Blogger’ın bu yazımızda yazı zamanlama özelliğinden bahsedeceğiz.
Bir blog yazarının vaz geçemeyeceği özelliklerden biri olan yazı zamanlama özelliği Blogger’da çok basit bir şekilde kullanılabiliyor.blogger

  • Blogger’da yazı zamanlamak için öncelikle yayınınızı güzelce yerleştirin.
  • Ardından sağ panelde yer alan program yap seçeneği her şeyi önünüze seriyor.
  • Program yap sekmesine tıkladığınız zaman karşınıza bir takvim çıkıyor. Bu takvimden istediğiniz tarihi seçebiliyorsunuz. Ne zaman yayınlamak istediğinizi belirleyin ve seçin.
  • Ardından hangi saatte yayınlamak istediğinizi seçin. Burada kısa bir bilgi vermek istiyorum. Blogunuzun saati hangi saat dilimine göre ayarlıysa ona göre yayın yapacaktır. Sizin ülkemizde seçmeniz gereken saat dilimi Eastern European. Bu saat dilimini seçtiğiniz zaman ülkemize göre yayın yapılacaktır.
  • İstediğiniz saati belirledikten sonra tamamla deyin ve ardından yayınla deyin. Burada kafanızı karıştıracak bir kısım var. Tamamla dediğiniz zaman yukarıdan yayınla diyorsunuz. Halbuki siz zamanlamak istiyorsunuz. Siz yayınla deseniz bile o zamanlayacaktır. Bu kafanız karıştırmasın.
Tavsiye Yazı:  Whatsapp Yedekleri Nasıl Silinir?

Blogger’da yazı zamanlama işini bu şekilde yapabilirsiniz.

Yorum Yazınız

*