Bilmeniz Gereken Kripto Para Alım Satımında En Çok Yapılan Üç Hata

Bilmeniz Gereken Kripto Para Alım Satımında En Çok Yapılan Üç Hata

Kripto para uzmanları yıllardır devam eden alım satım işlemlerine dayanarak piyasalar yükseldiğinde insanların daha fazla yatırım yaptığına ve daha fazla hata yaptığına inanıyor. Bu büyüyen sektörde traderların değerli kârlarını kaybetmelerinin tek nedeni hata yapmaktır.

Kripto paranızla alım satım yapmadan önce bilmeniz gereken en kritik üç hata. Kârlı bir alım satım için hataları fark etmek ve hatalardan kaçınmak istiyorsanız lütfen makalenin tamamını okuyunuz

Bilmeniz Gereken Kripto Para Alım Satımında En Çok Yapılan Üç Hata

Dikkat Edilmesi Gereken En Kritik İşlem Hataları

Birinci Hata: Güvenlik

Birçok kripto para ve borsa henüz başlangıç döneminde olduğundan, güvenlik büyük bir sorundur. Bazen kripto para traderları borsaları ve referansları dikkatlice incelemez. Bu nedenle de dolandırıcıların tuzağına kolayca düşerler.

İkinci Hata: İşlemlerin Gecikmesi

Kripto para borsaları hızlı olmasına rağmen işlemlerde gecikme olabilir. Bu, alım satımdaki şüpheli faaliyetlerin herhangi birinden veya yetkisiz bir işlemden kaynaklanabilir. Traderlar, bilgisayar korsanlarının hesaplarından tüm paralarını almasını bekleme hatasını yaparlar.

Üçüncü Hata: İşlemler için Daha Yüksek Komisyon Ücretleri

Bazı borsalar, kârlılığı önemli ölçüde azaltabilecek daha yüksek bir işlem ücreti almaktadır. Bazı traderlar, kripto para alım satımına başlamadan önce işlem ücreti yapılarını asla karşılaştırmazlar. Bu da kârlarını kaybetmelerine neden olur.

Diğer Kripto Para İşlem Hataları

 • Kripto para borsaları sadece çok sayıda yatırımcı için değil, aynı zamanda birçok dolandırıcı için de cazip hale gelmiştir. Bazı borsalar, para birimlerini listelerken asla uygun özeni göstermez. Sonuç olarak, bilgisayar korsanları bunların farkında olmayan traderların hesaplarını kolayca ele geçirebilir.
 • Birçok trader, yatırım yapmadan önce kripto paraların değerlerini karşılaştırmama eğilimindedir. Bazı borsalar hacmi şişirme veya fiyat manipülasyonu için bot kullanma eğilimindedir.
 • Kripto piyasası, geleneksel finans piyasaları gibi düzenlenmemiştir. Sonuç olarak, şeffaflık önemli bir sorundur. Borsalar, yalnızca kendi kazançlarını düşündükleri için her şeyi ücretlendirebilir. Kripto sektöründe tüketici haklarının korunması şu an için henüz uygulanmamaktadır.

Hatalardan Nasıl Kaçınılır?

 • Eğitim: Kripto paralarla ilgili daha fazla bilgi edinin. Borsaların nasıl çalıştığı, işlem ücretleri ve güvenlik sorunları ile ilgili olarak kendinizi eğitin.
 • İşlem stratejisi: Tüm stratejileri uygulamanıza gerek yoktur. Yalnızca aklınıza yatan stratejileri seçin.
 • Dolandırıcılık yöntemleri: Dolandırıcılık yöntemleri ile ilgili gerekli araştırmaları yapın. İnternette gördüğünüz, abartılı bir şekilde kâr vaat eden eden her şeyden kaçının.
 • Zamanlama: Alım satım yaparken her şeyin başı zamanlamadır. Piyasayı inceleyin ve fiyatlar düşük olduğunda yatırım yapın.
 • Güvenlik: Güvenli bir borsada daha düşük kâr elde etmek, daha az güvenli olanlarda hiçbir şey kazanmamaktan daha iyidir. Önceliğiniz güvenlik olmalıdır.
 • Gizlilik: Kişisel bilgilerinizi güvende tutun. Verilerinizi gizli tutma imkanı sağlayan borsalarda işlem yapın.

Godex’te Takas Nasıl Yapılır?

Godex.io ile LTC’yi ETH’ye kolayca çevirebilirsiniz. Btc ltc çevirici dahil olmak üzere aşağıdaki adımları kullanarak seçim yapabileceğiniz başka seçenekler de bulunmaktadır:

 • Godex platformunu ziyaret edin ve kripto para birimi çiftini seçin.
 • Cüzdan adresinizi kutucuğa girin.
 • Birkaç dakika bekleyin ve paranızı yatırın.
 • Tebrikler! Takas işleminiz başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

Özet

Kripto paranın, en kritik üç takas hatasının tuzağına düşene kadar zengin olmanın harika bir yolu olduğu doğrudur. Ayrıca, yukarıda bahsettiğimiz diğer hatalardan kaçınmaya çalışın. Şimdi, tipik hatalardan kaçınarak ve kendinize güvenerek, bir sonraki kripto para takasınız için güvenilir ve hızlı Godex online platformunu deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir