Bilgisayar Oyunlarımı iPhone veya iPad’de Nasıl Oynayabilirsiniz?

Oldukça çarpıcı bir konu ile karşınızdayız. Bilgisayarınızda oynayabileceğiniz oyunlarınızı iPhone ve iPad cihazlarınıza aktarabilirsiniz. Bu ne işinize yarar, neden böyle bir şey yapmak zorunda kalırsınız ve istediğinizde nasıl yaparsınız? Hepsi yazımızın detaylarında.

Bilgisayar başına geçemediğiniz zamanlarda veya herhangi bir sebepten dolayı bilgisayarda o oyunu oynayamadığınızda bunu yapmak zorunda kalabilirsiniz. Sebepleri çoğaltabiliriz. Bu nedenle sebep kısmını kısa kesip bu adımı geçiyorum.

Peki, bunu nasıl yaparsınız?

  • iPhone veya iPad cihazınızda bunu yapmak için öncelikle ücretsiz olarak indirilmeye sunulan Moonlight Game Streaming uygulamasını indireceksiniz.
  • Uygulamayı indirdikten sonra sıra PC’nizde yapmanız gerekenlere geliyor. PC’nizde NVIDIA GeForce Experience yazılımını açmanız gerekiyor. Yazılımı açıp oyunları taramanız gerekiyor.
  • Bundan sonraki aşamada taranmış oyunları eşitleme işlemi yapılacak. İnternetinizin hızı normalin üstünde olursa daha rahat oynarsınız.
  • Eşleştirme işlemini yaparken zorlanmayacağınızı düşünüyorum. Eşleştirme işlemini yaptıktan sonra oyun keyfinizi çıkartabilirsiniz.

İşte PC’nizdeki oyunları bu şekilde iPad veya iPhone cihazınızdan oynayabilirsiniz.

Moonlight Game uygulamasını indirmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir