Apple-iOS Mobil Cihazlar

AppStore uygulamaları Pinterest’e eklenecek

pinterest-itunes-app-storePinterest sosyal ağından ilginç bir adım geldi. Pinterest üzerinden Apple uygulaması indirmek bundan sonra mümkün olacak. İndirme sırasında herhangi bir yönlendirme yapılmayacak. Uygulamalar direk olarak Pinterest üzerinden indirilebilecek. Herkes istediği bir panoya favori uygulamasını pinleyebilecek.

Apple, en çok sevilen ve kullanılan uygulamaları AppStore’da ön plana çıkarmaya çalışıyordu. Ama bu asla yeterli olmaz. Sosyal medyaya yayılarak bunu gerçekleştirmenin ayrı bir önemi var. Ayrıca Pinterest ortaklığıyla öne çıkan uygulamalar şimdi sadece Apple’a kalmış değil. Kullanıcıların favori uygulamalarının ne olduğunu onlardan öğrenebileceksiniz.

Bir kişi bir pano oluşturup iPhone’unda hangi uygulamaları kullandığını orada gösterebilecek. O kişinin takipçileri de bu panodan uygulama tavsiyesi alacak. Yani bir bakıma herkes AppStore uygulamalarının reklamını Pinterest’te yapacak.

Tavsiye Yazı:  Asphalt 7 IPhone Oyunu

Apple’ın bu gelişmeden çok şey kazanacağı kesin ama Pinterest’ten konuyla ilgili kazanç açıklaması gelmedi. Yapılan anlaşma neticesinde Pinterest’in yeni bir gelir kapısı oluşturduğu söyleniyor ama ne kazandığı bilinmiyor. Pinterest, dünyanın en çok ziyaret edilen ve sitede kalma süresi bir çok sosyal medya sitesinden daha uzun olan görsel paylaşım web sitesi olarak dikkat çekiyor. Sosyal medyayı fotoğraf ve videolarla takip etmek istiyorsanız kontrol etmenizde fayda var.

Yorum Yazınız

*